Logo Przewdonik Katolicki

Niedziela z tańcowaniem

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Ponad pięć tysięcy osób odmówiło wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego i to w dość nietypowym miejscu, bo w hali sportowo-widowiskowej Łuczniczka. Modlitwa zainaugurowała obchody niedzieli Miłosierdzia Bożego, której zwieńczeniem był koncert pod batutą Piotra Rubika Psałterz wrześniowy. Organizatorem koncertu było Centrum Kultury...

Ponad pięć tysięcy osób odmówiło wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego – i to w dość nietypowym miejscu, bo w hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka”. Modlitwa zainaugurowała obchody niedzieli Miłosierdzia Bożego, której zwieńczeniem był koncert pod batutą Piotra Rubika – „Psałterz wrześniowy”.

Organizatorem koncertu było Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”. – Kiedy słuchałem „Psałterza” po raz pierwszy, odkryłem w nim wielką radość i zmartwychwstanie, z którego wypływa nowe życie pełne nadziei i miłosierdzia – powiedział ks. Krzysztof Buchholz. Dyrektor „Wiatraka” określił halę „bydgoskimi Łagiewnikami”. – Duchowo łączymy się z Krakowem, czując obecność siostry Faustyny i Jana Pawła II. Chcemy prosić o miłosierdzie, którego potrzebuje świat – dodał.

Znany piosenkarz Maciej Miecznikowski, oklaskiwany m.in. za brawurowo wykonany „Psalm zapatrzenia”, znajduje w twórczości Zbigniewa Książka treści, które odnoszą się do jego osobistego życia. – Mam na myśli sprawy, które dotykają miłości i przemijania. Nawet taki cynik i wesołek jak ja czasami podczas tych koncertów ma łzy w oczach – stwierdził. Joanna Słowińska występuje we wszystkich częściach tryptyku. – W tych koncertach odnajduję próbę odpowiedzi na pytania, które mnie nurtują. Jest w tym wszystkim dużo ewangelicznej radości i refleksji. Bardzo lubię „Psalm z tańcowaniem”, podczas którego uwalniam całą swoją energię – podkreśliła.

Do Bydgoszczy na wspólną modlitwę i koncert przyjechały osoby z różnych zakątków Polski. Michał Posadzy z Akcji Katolickiej oraz Parafialnego Zespołu Caritas w Słupach z twórczością Piotra Rubika zetknął się po śmierci Ojca Świętego. – Po telewizyjnym koncercie „Janowi Pawłowi II z miłością” zadzwoniłem nawet do autora tekstów i podziękowałem za tak głębokie przesłanie. W Bydgoszczy jesteśmy dzięki sponsorowi, który ufundował nam 52 bilety – powiedział.

Istotnym elementem bydgoskich obchodów niedzieli Miłosierdzia Bożego była zbiórka środków finansowych na pompę insulinową dla jednej ze studentek oraz na protezę siodłową dla matki półtorarocznego dziecka – chorej na nowotwór.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki