Ponad pięć tysięcy osób odmówiło wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego – i to w dość nietypowym miejscu, bo w hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka”. Modlitwa zainaugurowała obchody niedzieli Miłosierdzia Bożego, której zwieńczeniem był koncert pod batutą
Piotra Rubika – „Psałterz wrześniowy”.
Organizatorem koncertu było Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”. – Kiedy słuchałem „Psałterza” po raz pierwszy, odkryłem w nim wielką radość i zmartwychwstanie, z którego wypływa nowe życie pełne nadziei i miłosierdzia – powiedział ks. Krzysztof Buchholz. Dyrektor „Wiatraka” określił halę „bydgoskimi Łagiewnikami”. – Duchowo łączymy się z Krakowem, czując obecność siostry Faustyny i Jana Pawła II. Chcemy prosić o miłosierdzie, którego potrzebuje świat – dodał.
Znany piosenkarz Maciej Miecznikowski, oklaskiwany m.in. za brawurowo wykonany „Psalm zapatrzenia”, znajduje w twórczości Zbigniewa Książka treści, które odnoszą się do jego osobistego życia. – Mam na myśli sprawy, które dotykają miłości i przemijania. Nawet taki cynik i wesołek jak ja czasami podczas tych koncertów ma łzy w oczach – stwierdził. Joanna Słowińska występuje we wszystkich częściach tryptyku. – W tych koncertach odnajduję próbę odpowiedzi na pytania, które mnie nurtują. Jest w tym wszystkim dużo ewangelicznej radości i refleksji. Bardzo lubię „Psalm z tańcowaniem”, podczas którego uwalniam całą swoją energię – podkreśliła.
Do Bydgoszczy na wspólną modlitwę i koncert przyjechały osoby z różnych zakątków Polski. Michał Posadzy z Akcji Katolickiej oraz Parafialnego Zespołu Caritas w Słupach z twórczością Piotra Rubika zetknął się po śmierci Ojca Świętego. – Po telewizyjnym koncercie „Janowi Pawłowi II z miłością” zadzwoniłem nawet do autora tekstów i podziękowałem za tak głębokie przesłanie. W Bydgoszczy jesteśmy dzięki sponsorowi, który ufundował nam 52 bilety – powiedział.
Istotnym elementem bydgoskich obchodów niedzieli Miłosierdzia Bożego była zbiórka środków finansowych na pompę insulinową dla jednej ze studentek oraz na protezę siodłową dla matki półtorarocznego dziecka – chorej na nowotwór.