Logo Przewdonik Katolicki

Z bagażem darów

Michał Chojnacki
Fot.

Osiemdziesięciu uczniów Gimnazjum nr 1 im. Stanisławy Fleszerowej-Muskat i Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Kole przystąpiło 10 kwietnia w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego do bierzmowania. Szafarzem sakramentu był biskup sufragan Stanisław Gębicki, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię. We Mszy św. uczestniczyli kapłani obu dekanatów kolskich, rodzice gimnazjalistów,...

Osiemdziesięciu uczniów Gimnazjum nr 1 im. Stanisławy Fleszerowej-Muskat i Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Kole przystąpiło 10 kwietnia w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego do bierzmowania. Szafarzem sakramentu był biskup sufragan Stanisław Gębicki, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię.

We Mszy św. uczestniczyli kapłani obu dekanatów kolskich, rodzice gimnazjalistów, ich chrzestni i zaproszeni goście. W słowie powitalnym uczniowie: Ksymena Zielińska i Adam Szramski oraz proboszcz, ks. kan. Józef Wronkiewicz, poprosili księdza biskupa o udzielenie młodzieży sakramentu bierzmowania. – Budujcie swoją wiarę na podstawie przykazań Bożych, a Pismo Święte, jak kompas, niech prowadzi do celu. Niech dary Ducha Świętego umocnią was w wierze i pomogą uszczęśliwiać innych – mówił w homilii bp Gębicki.

Podczas Eucharystii ks. bp Gębicki poświęcił chrzcielnicę. Została ona wykonana w Zakładzie Kamieniarskim KKM „Granit – Marmur” w Gierałcicach k. Opola, z tego samego granitu, co ołtarz i ambona, poświęcone przed Bożym Narodzeniem. Ksiądz proboszcz podkreślił, że zakup chrzcielnicy był możliwy dzięki ofiarnym datkom parafian.

Na koniec liturgii, przed błogosławieństwem, uczniowie: Karolina Sobczak i Jakub Baranowski z wdzięcznością obdarowali ks. biskupa bukietem kwiatów, a ks. Wronkiewicz złożył podziękowanie za wspólnotę modlitwy i wygłoszone Słowo Boże. Podziękowanie za trud włożony w przygotowanie gimnazjalistów do bierzmowania otrzymał ks. Roman Kowszewicz i katecheci: Renata Krauze-Witkowska i Robert Cesarz. Słowa uznania usłyszał również Parafialny Chór „Lutnia” pod dyr. Jana Kordylewskiego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki