Wierni Janowi Pawłowi II

Blisko 20 tys. uczestników liczyła tegoroczna, VII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbyła się 4 października. Z Koła, pod sztandarem Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II, z dyr. Leszkiem Brzezińskim i nauczycielkami: Anną Adamek i Magdaleną Hetman-Kurzawińską, przybyło 32 uczniów.

W pielgrzymce z roku na rok udział bierze coraz więcej...
Czyta się kilka minut

Blisko 20 tys. uczestników liczyła tegoroczna, VII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbyła się 4 października. Z Koła, pod sztandarem Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II, z dyr. Leszkiem Brzezińskim i nauczycielkami: Anną Adamek i Magdaleną Hetman-Kurzawińską, przybyło 32 uczniów.

W pielgrzymce z roku na rok udział bierze coraz więcej osób. Dają świadectwo wiary, wyrażają przywiązanie do religijnej tradycji. Stanowią rodzinę, zatem dążą do wzajemnego, coraz lepszego poznania, które wzbogaca o nowe doświadczenia. Pielgrzymów łączy postać wspólnego patrona, którego uznają za pierwszego nauczyciela wiary i moralności. Najważniejszym wyrazem owej łączności jest podczas pielgrzymki wspólny udział w Mszy św., sprawowanej w intencji beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II. W tym roku Eucharystii sprawowanej na Jasnej Górze przewodniczył bp radomski Zygmunt Zimowski, który jest duszpasterzem Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Imponujący był widok 380 pocztów sztandarowych, zgodnie z tradycją ubiegłych lat stojących na Wałach Jasnogórskich. W homilii bp Zimowski zachęcał młodych do „otwarcia na to wszystko, co piękne, dobre i święte” oraz naśladowania w tej mierze Jana Pawła II.

Po Mszy św. delegacje szkół przeszły w procesji do Kaplicy Matki Bożej, gdzie błogosławieństwa udzielił im ks. bp Zimowski, wręczając wzruszającą pamiątkę (dar kard. Stanisława Dziwisza): obrazki ze skrawkiem sutanny Jana Pawła II. Szkoły otrzymały pamiątkowe gwoździe do sztandarów, poświęcone 14 lipca br. przy grobie Ojca Świętego przez o. Marka Inglota SJ (dziekana Wydziału Historii Kościoła Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie), symbolizujące przejście Jana Pawła II do Domu Ojca. Młodzież wystosowała okolicznościowy telegram do Papieża Benedykta XVI i włączyła się w realizację Dnia Papieskiego, wrzucając do kwestarskich puszek datki na budowę hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. – To już nasza druga pielgrzymka. Była autentycznie, głęboko przeżywana; wielu uczniów przystąpiło do spowiedzi i Komunii św. Uczyńmy wszystko, aby nasza młodzież stała się zalążkiem społeczeństwa, które będzie stanowiło o losach Polski! – powiedziała Magdalena Hetman-Kurzawińska.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 42/2007