Logo Przewdonik Katolicki

Wierni Janowi Pawłowi II

Michał Chojnacki
Fot.

Blisko 20 tys. uczestników liczyła tegoroczna, VII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbyła się 4 października. Z Koła, pod sztandarem Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II, z dyr. Leszkiem Brzezińskim i nauczycielkami: Anną Adamek i Magdaleną Hetman-Kurzawińską, przybyło 32 uczniów. W pielgrzymce z roku na rok udział bierze coraz więcej...

Blisko 20 tys. uczestników liczyła tegoroczna, VII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbyła się 4 października. Z Koła, pod sztandarem Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II, z dyr. Leszkiem Brzezińskim i nauczycielkami: Anną Adamek i Magdaleną Hetman-Kurzawińską, przybyło 32 uczniów.

W pielgrzymce z roku na rok udział bierze coraz więcej osób. Dają świadectwo wiary, wyrażają przywiązanie do religijnej tradycji. Stanowią rodzinę, zatem dążą do wzajemnego, coraz lepszego poznania, które wzbogaca o nowe doświadczenia. Pielgrzymów łączy postać wspólnego patrona, którego uznają za pierwszego nauczyciela wiary i moralności. Najważniejszym wyrazem owej łączności jest podczas pielgrzymki wspólny udział w Mszy św., sprawowanej w intencji beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II. W tym roku Eucharystii sprawowanej na Jasnej Górze przewodniczył bp radomski Zygmunt Zimowski, który jest duszpasterzem Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Imponujący był widok 380 pocztów sztandarowych, zgodnie z tradycją ubiegłych lat stojących na Wałach Jasnogórskich. W homilii bp Zimowski zachęcał młodych do „otwarcia na to wszystko, co piękne, dobre i święte” oraz naśladowania w tej mierze Jana Pawła II.

Po Mszy św. delegacje szkół przeszły w procesji do Kaplicy Matki Bożej, gdzie błogosławieństwa udzielił im ks. bp Zimowski, wręczając wzruszającą pamiątkę (dar kard. Stanisława Dziwisza): obrazki ze skrawkiem sutanny Jana Pawła II. Szkoły otrzymały pamiątkowe gwoździe do sztandarów, poświęcone 14 lipca br. przy grobie Ojca Świętego przez o. Marka Inglota SJ (dziekana Wydziału Historii Kościoła Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie), symbolizujące przejście Jana Pawła II do Domu Ojca. Młodzież wystosowała okolicznościowy telegram do Papieża Benedykta XVI i włączyła się w realizację Dnia Papieskiego, wrzucając do kwestarskich puszek datki na budowę hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. – To już nasza druga pielgrzymka. Była autentycznie, głęboko przeżywana; wielu uczniów przystąpiło do spowiedzi i Komunii św. Uczyńmy wszystko, aby nasza młodzież stała się zalążkiem społeczeństwa, które będzie stanowiło o losach Polski! – powiedziała Magdalena Hetman-Kurzawińska.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki