Logo Przewdonik Katolicki

"Papiescy"

Michał Chojnacki
Fot.

4 października na Jasnej Górze przebywali uczestnicy VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Szkół im. Jana Pawła II. Z różnych stron kraju przyjechało około 14 tys. uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W drugim po śmierci Ojca Świętego spotkaniu papieskich rodzin szkolnych wzięło udział 32 uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kole. Na...

4 października na Jasnej Górze przebywali uczestnicy VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Szkół im. Jana Pawła II. Z różnych stron kraju przyjechało około 14 tys. uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W drugim – po śmierci Ojca Świętego – spotkaniu „papieskich” rodzin szkolnych wzięło udział 32 uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kole.

Na Wałach Jasnogórskich wartę zaciągnęły liczne poczty sztandarowe (także kolskiej szkoły). O godz. 11 Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Zygmunt Zimowski, który jest duszpasterzem Rodzin Szkół im. Jana Pawła II. Podczas liturgii wspólnie dziękowano Bogu za pontyfikat Papieża Polaka i modlono się o jego beatyfikację. Pielgrzymka była przygotowaniem do obchodów Dnia Papieskiego, któremu w tym roku towarzyszyło hasło „Jan Paweł II – Sługa Miłosierdzia”. Młodzież przywiozła ze sobą dary serca: produkty żywnościowe (łącznie ponad 15 ton) przeznaczone dla ludzi potrzebujących pomocy. Wysoko oceniając taką postawę młodych, ks. bp Zimowski zwrócił uwagę, że uczynki miłosierdzia mają również wymiar duchowy.

Po Mszy św. pielgrzymi wzięli udział w spotkaniu z wiceministrem edukacji Mirosławem Orzechowskim. Następnie odbył się koncert w wykonaniu Magdy Anioł, nagrodzony owacją. Śpiew pielgrzymów był nieodłączną częścią dnia; „papiescy” śpiewali ulubione pieśni Jana Pawła II. Od Agnieszki Adamek, nauczycielki kolskiego gimnazjum, dowiedziałem się, że wielu uczniów przystąpiło na Jasnej Górze do spowiedzi i Komunii św. Wracali do domów pełni entuzjazmu, chętni do włączenia się w przygotowanie Dnia Papieskiego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki