Logo Przewdonik Katolicki

Społeczeństwo

 • Emerytury dla matek, które wychowały co najmniej czworo dzieci, mogą przynieść dobre efekty. Przede wszystkim pokażą, że państwo docenia posiadanie wielu dzieci, których wychowanie nie jest „siedzeniem w domu”, ale także ciężką i wymagającą pracą.

  więcej
 • Mimo różnic pomiędzy Kuroniem, Michnikiem i Macierewiczem działaczy Komitetu Obrony Robotników łączył wspólny cel: walka o prawa człowieka i chęć zmiany sytuacji w Polsce. Ich dyskusje świadczyły o dużej dojrzałości rodzącej się opozycji.

  więcej
 • Po tym, jak rząd postanowił przenieść szczątki generała Franco poza cmentarz, na którym spoczywają ofiary wojny domowej, w Hiszpanii wybuchła burza. Mimo ponad 40 lat od śmierci dyktatora nadal budzi on silne emocje.

  więcej
 • W prawo – tak, jestem zainteresowany, w lewo – nie. Przesunięcie palcem po ekranie smartfona i szybka decyzja o czyjejś atrakcyjności. Tak działa Tinder, mobilny portal randkowy. Czy w tym szaleństwie może być metoda na trwały związek?

  więcej
 • W prowadzonej właśnie kampanii społecznej Instytut Ordo Iuris przypomina, że uczniowie mają prawo do modlitwy w szkole, a jej zakazywanie jest niezgodne z konstytucją. Dużo w tym racji, ale czy na pewno taka walka jest nam dzisiaj potrzebna.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki