Logo Przewdonik Katolicki

Społeczeństwo

 • Przez długi czas temat spotkania Trump–Putin królował w światowych mediach. Stosunkowo najmniej zajmowali się nim dziennikarze rosyjscy. Jest to o tyle zrozumiałe, że szczyt w Helsinkach można spokojnie nazwać benefisem rosyjskiego prezydenta.

  więcej
 • Czy należy krytycznie przyjrzeć się referendalnym pytaniom prezydenta? Czy nie będzie to szukanie „dziury w całym”? Otóż powody są. W przypadku jednego pytania na pewno.

  więcej
 • Nieroztropne regulacje, nawet czynione w dobrej wierze, mogą popsuć dobrze działające instytucje, spowodować rozchwianie systemu prawnego i w efekcie doprowadzić do utraty poczucia bezpieczeństwa obywateli.

  więcej
 • Stany Zjednoczone wprowadzają cła na kolejne produkty. Podobnymi działaniami zrewanżowały się Unia Europejska, Chiny i Rosja. W ten sposób światowe mocarstwa dokonują korekty globalizacji, która w pewnych obszarach zaszła za daleko.

  więcej
 • Jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie chciało rozpoczynać prac nad ustawą zwiększającą ochronę życia, to nie powinno pozorować żadnych działań, przesuwając obywatelski projekt z komisji do podkomisji. Chyba że wykorzystuje go do bieżących celów politycznych.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki