Logo Przewdonik Katolicki

Patronujemy

 • Katolicki dżentelmen

  Sam Guzman pokazuje, że katolicki dżentelmen nie może być bożonarodzeniowym i wielkanocnym „katolikiem od święta”, traktującym wiarę jak bufet, przy którym zamawia się przekonania pasujące do określonego stylu życia. Powinien postępować w zgodzie z prawdą objawioną przez Chrystusa Pana.

  więcej
 • Pięć dowodów na istnienie Boga

  Książka Edwarda Fesera Pięć dowodów na istnienie Boga stanowi wprowadzenie do najważniejszych argumentów za istnieniem Boga, a jednocześnie ich obronę. Autor przedstawia i analizuje pięć z nich, nawiązując jednocześnie do proponujących je filozofów: Arystotelesa, Plotyna, św. Augustyna, św. Tomasza z Akwinu i G.W. Leibniza.

  więcej
 • Listy do Filipian, Kolosan, Filemona

  Z tekstów tych wiele dowiadujemy się na temat pierwotnych Kościołów w Filippi i Kolosach; wiedza ta może dostarczyć wskazówek i inspiracji naszemu własnemu uczestnictwu w życiu kościelnym dzisiaj. Wszystkie trzy listy w dobitny sposób mówią o tym, jak chrześcijanie doświadczają zbawienia w codzienności.

  więcej
 • XIII Maltański Koncert Charytatywny

  Dochód z tego koncertu przeznaczony zostanie na Maltańskie Centrum Pomocy Rodzinie dla Uchodźców z Ukrainy.

  więcej
 • Niedzielnik A. Komentarze do czytań

  Każdy z rozdziałów odpowiada kolejnym niedzielom oraz świętom w roku liturgicznym A: rozpoczynając od pierwszej niedzieli Adwentu, na Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąc. Oprócz oryginalnych interpretacji poszczególnych fragmentów Biblii Niedzielnik A zawiera także konkretne wskazówki, jak usłyszane Słowo przełożyć na życie codzienne.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki