Logo Przewdonik Katolicki

Patronujemy

 • Rozświetl Hospicjum

  Przez cały okres działalności hospicjum domowego pomogliśmy już ponad 600 pacjentom oraz około 1400 członkom ich rodzin. Nie zamierzamy na tym poprzestać. Wręcz przeciwnie chcemy pomagać jeszcze większej liczbie osób.

  więcej
 • TOTA TUA - Magazyn Matki Słowa: nowy miesięcznik dla osób oddanych Matce Bożej

  Ukazał się właśnie drugi numer nowego miesięcznika “TOTA TUA - Magazyn Matki Słowa”, którego głównym celem jest duchowa formacja osób żyjących oddaniem się Jezusowi przez Maryję. Jest to odpowiedź na pragnienie coraz większej liczby osób, które weszły na drogę całkowitego oddania się Matce Bożej i chcą iść śladami św. Ludwika de Montfort, św. Maksymiliana Kolbe, Prymasa Stefana Wyszyńskiego czy św. Jana Pawła II. Jest to jednak przede wszystkim konkretna droga naśladowania Pana Jezusa, który jest pierwszym i najważniejszym Wzorem miłości do Maryi. Maryja z kolei prowadzi nas najpełniej do miłości Jezusa. Miesięcznik posiada Nihil Obstat oraz Imprimatur.

  więcej
 • Jemen. Nie ma czym leczyć matek i dzieci

  Ośrodek zdrowia w Al-Qalu'a, gęsto zaludnionej dzielnicy Adenu, to jedna z czterech placówek medycznych w ogarniętym wojną domową Jemenie, wspieranych przez Caritas Polska. Tysiące mieszkańców jemeńskiej stolicy mają dzięki niej szansę na szybkie uzyskanie pomocy lekarskiej. Problemem jest jednak brak podstawowych leków.

  więcej
 • Wenezuelczycy wołają o pomoc

  To był szczęśliwy kraj uśmiechniętych ludzi – wspomina Ruben Limardo, Wenezuelczyk mieszkający w Polsce. A Janira González, która przed kryzysem uciekła z Wenezueli do sąsiedniej Kolumbii, opowiada, że jej dzieci płakały ze szczęścia na widok jabłek. Dzięki polskim darczyńcom i programowi Caritas Polska, rodzina Janiry dziś nie głoduje.

  więcej
 • Jak budować jedność wśród podziałów?

  Ciekawych wystąpienia, przestrzeń na dyskusję i sposobność do dzielenia się swoim doświadczeniem

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki