Logo Przewdonik Katolicki

Być ponad

Mirosław Glazik
Fot.

Chrześcijaństwo uczy nas pokory wobec postaw i zachowań pysznych, agresywnych, nawet bluźnierczych. Chrześcijanin znosi obelgi w milczeniu i cierpliwie, nie ima się go brud pomówień i plotek. Godzi się z cierpieniem, gdyż zna jego głęboki sens, który czyni je cennym. Tuż po zakończeniu diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, gdy obchodziliśmy drugą rocznicę śmierci...

Chrześcijaństwo uczy nas pokory wobec postaw i zachowań pysznych, agresywnych, nawet bluźnierczych. Chrześcijanin znosi obelgi w milczeniu i cierpliwie, nie ima się go brud pomówień i plotek. Godzi się z cierpieniem, gdyż zna jego głęboki sens, który czyni je cennym.

Tuż po zakończeniu diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, gdy obchodziliśmy drugą rocznicę śmierci Ojca Świętego, jego postać stała się dla pewnego zagranicznego dziennika przedmiotem drwin i niewybrednych żartów. Czy zaledwie brakiem kultury jest szydzenie z głowy Kościoła katolickiego, z nieżyjącego człowieka, z systemu wartości, jakim był wierny; wartości, którym hołdują miliony ludzi na świecie?

Czy kontrowersyjne, zwykle aroganckie w tonie artykuły prasowe lub komentarze na stronach internetowych – także polskich – są w stanie zdyskredytować osobę, pomniejszyć wymiar pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II? Na pewno nie. Można się zastanowić, komu i do czego służą, a trzeba – modlić się za ich autorów.

Autorytet Papieża jest mocny jak skała; przetrwa głosy prześmiewców i ataki szyderców. Ich nazwisk niedługo nikt nie będzie pamiętał, podczas gdy Jan Paweł II, niezależnie od tego, kiedy dostąpi chwały ołtarzy, jest na zawsze włączony w dzieje Kościoła powszechnego i świata.

* * *


Dobroć jest bezbronna

Dobroć jest bezbronna
ale nie bezsilna
Dobroci nie trzeba siły
Dobroć sama jest siłą

Dobroć nie musi zwyciężać
dobroć jest
nieśmiertelna

Ryszard Krynicki

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki