Logo Przewdonik Katolicki

Kameralnie o Janie Pawle II

Agnieszka Góra
Fot.

Od kilku lat trwa owocna współpraca między Miejską Biblioteką Publiczną im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku a miejscowym Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II. Uczniowie biorą udział w lekcjach bibliotecznych w siedzibie książnicy, bibliotekarze są zapraszani do szkoły, gdzie głoszą prelekcje, m.in. z zakresu kultury czytelnictwa. Żywa jest również współpraca na niwie działalności...

Od kilku lat trwa owocna współpraca między Miejską Biblioteką Publiczną im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku a miejscowym Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II. Uczniowie biorą udział w lekcjach bibliotecznych w siedzibie książnicy, bibliotekarze są zapraszani do szkoły, gdzie głoszą prelekcje, m.in. z zakresu kultury czytelnictwa.

Żywa jest również współpraca na niwie działalności kulturalnej: młodzież pod kierunkiem nauczycieli przygotowuje okolicznościowe programy słowno-muzyczne, które są prezentowane publiczności włocławskiej, zgromadzonej w bibliotece. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 12 kwietnia, w godzinach popołudniowych, w sali kameralnej biblioteki, i zgromadziło licznych widzów. Wysoko ocenili oni spektakl w wykonaniu uczniów, przygotowany z okazji drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II, uznanie i refleksję wzbudziła również znakomicie przygotowana prezentacja multimedialna. Wśród zaproszonych gości była kuzynka Ojca Świętego Jana Pawła II Kazimiera Kwiecińska, był ks. prał. Stanisław Waszczyński – proboszcz par. katedralnej i ks. prał. Teodor Lenkiewicz – proboszcz par. NMP Królowej Polski we Włocławku. Goście podzielili się z zebranymi osobistymi wspomnieniami o Papieżu. Dzięki uprzejmości ks. prał. Waszczyńskiego można było dokładnie przyjrzeć się tronowi papieskiemu; cennej pamiątce związanej z pobytem Jana Pawła II we Włocławku w 1991 r. Na zakończenie uczestnicy zostali poczęstowani tzw. papieskimi kremówkami.

Podczas spotkania ks. Stanisław Waszczyński przekazał dyrekcji biblioteki „Księgę pamięci Papieża Jana Pawła II”, która po śmierci Ojca Świętego była wyłożona w katedrze i zawiera wiele wpisów żałobnych. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza dziękuje księdzu prałatowi za ten dar, poczytując za zaszczyt posiadanie tak wyjątkowej pozycji w swoich zbiorach.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki