Logo Przewdonik Katolicki

Ważne informacje

 • Szkocki hołd dla generała Maczka

  Krzysztof Mielnik-Kośmiderski, EdynburgPrzewodnik Katolicki 46/2018

  W Edynburgu, tuż obok miejskiego ratusza, odsłonięto ławkę z brązu z siedzącą nań postacią gen. Stanisława Maczka. Jeden z najwybitniejszych polskich dowódców XX wieku, spędził w stolicy Szkocji kilkadziesiąt lat powojennego życia.

  więcej
 • Z Marią Stachurską, reżyserką filmu o Stanisławie Leszczyńskiej, położnej z Auschwitz rozmawia Anna Salawa

  więcej
 • Jacek Kuroń zawsze czynił to, w co wierzył, choć była to niekiedy wiara prowadząca na manowce. Jednocześnie był jednym z niewielu, który ze swoją przeszłością szczerze się rozliczył.

  więcej
 • Przekraczając progi teatru lalki, wkracza się w świat wyobraźni, gdzie przedmioty poruszają się i opowiadają historie. Drewniane ramiona lalek przytulają, szmaciane usta się śmieją, a w ich głowach, mimo że ze styropianu, kłębi się wiele myśli.

  więcej
 • Jeżeli na wojnie zjawia się reporter – zdolny, gorliwy – nie pozostanie ona już tylko datą w zakurzonym podręczniku historii. Świat pozna przekonania, wartości za które bojownicy gotowi są oddać życie. Reporter nazywa ich po imieniu, kładzie światu przed...

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki