Logo Przewdonik Katolicki

Ważne informacje

 • Gdy 1 sierpnia od strony niedalekiej Warszawy rozległy się odgłosy walki, szpital w Laskach był już gotowy do przyjęcia pierwszych rannych. Dzień wcześniej poświęcił go ks. Stefan Wyszyński, w konspiracji porucznik Armii Krajowej o pseudonimie „Radwan III”.

  więcej
 • Nie walczyli z bronią w ręku. Ale bez nich powstanie warszawskie trudno sobie wyobrazić.

  więcej
 • Listem w biskupów

  ks. Przemysław Artemiuk

  Świeccy w Kościele zabierają należny im głos, więc instytucje kościelne i biskupi otrzymują bez liku najróżniejszych listów. Czy warto je pisać? Czy trzeba je czytać? Czy to cokolwiek może zmienić?

  więcej
 • Propaganda PRL uczyniła z tamtych wydarzeń jeden z czołowych motywów swego przekazu. Zmitologizowany obraz powojennego przesiedlenia ludności ukraińskiej i łemkowskiej po dziś dzień dominuje w naszej pamięci historycznej.

  więcej
 • Przez długi czas temat spotkania Trump–Putin królował w światowych mediach. Stosunkowo najmniej zajmowali się nim dziennikarze rosyjscy. Jest to o tyle zrozumiałe, że szczyt w Helsinkach można spokojnie nazwać benefisem rosyjskiego prezydenta.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki