Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Polska Biblia dla rodziny otrzymała tytuł Europejskiej chrześcijańskiej książki roku 2007. Biblię wydała Oficyna Wydawnicza Vocatio z Warszawy. Nagroda została przyznana w drodze głosowania, w którym wzięło udział 202 wydawców i księgarzy chrześcijańskich z 24 krajów europejskich podczas konferencji w Amsterdamie. Beatyfikacja...

» Polska „Biblia dla rodziny” otrzymała tytuł „Europejskiej chrześcijańskiej książki roku 2007”. Biblię wydała Oficyna Wydawnicza „Vocatio” z Warszawy. Nagroda została przyznana w drodze głosowania, w którym wzięło udział 202 wydawców i księgarzy chrześcijańskich z 24 krajów europejskich podczas konferencji w Amsterdamie.

» Beatyfikacja o. Stanisława Papczyńskiego, która odbędzie się 16 września, oraz zaangażowanie w obronę godności życia zdominowały obrady zakończonego w Licheniu Konwentu Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów. W czterodniowych obradach, w dniach 16-19 kwietnia, uczestniczyło 50 marianów: księży oraz braci zakonnych.

» Księża z diecezji zamojsko-lubaczowskiej zostali 21 kwietnia mistrzami Polski w piłce nożnej halowej. W Będzinie zakończyły się zawody, w których pokonali kapłanów z diecezji opolskiej i tarnowskiej. W mistrzostwach wzięło udział 103 księży z 14 diecezji.

» Tysiąc osób skorzystało z ofert pracy przedstawionych przez firmy i instytucje rządowe podczas IV Katolickiej Giełdy Pracy, która odbyła się w parafii św. Józefa w Kielcach. Giełdę zorganizowała kielecka Akcja Katolicka przy współpracy Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Caritas i Świętokrzyskiego Klubu „Solidarność”.

» Drewniany XVII-wieczny kościół spłonął 19 kwietnia w Grabówce w archidiecezji przemyskiej. Strażakom i mieszkańcom wsi udało się uratować część wyposażenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Władze gminy zadeklarowały pomoc w odbudowie świątyni.

» – Każde miejsce w Kościele jest powołaniem do miłości. Jeśli jest inaczej, to znaczy, że jest w tym fałsz – mówił Edward Dajczak, biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej podczas Mszy św. odprawionej z okazji 20-lecia działalności gorzowskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki