Logo Przewdonik Katolicki

Tak na początek wakacji...

Błażej Tobolski
Fot.

Nie chcemy zmarnować tego czasu, ale wspólnie z młodzieżą przeżyć go intensywnie i radośnie zapewnia werbista o. Damian Piątkowiak, jeden z organizatorów IV Misyjnego Święta Młodych. Powinieneś więc dołączyć do nich!

– Nie chcemy zmarnować tego czasu, ale wspólnie z młodzieżą przeżyć go intensywnie i radośnie – zapewnia werbista o. Damian Piątkowiak, jeden z organizatorów IV Misyjnego Święta Młodych. Powinieneś więc dołączyć do nich!

 

Wspólne świętowanie młodych odbędzie się, podobnie jak w ubiegłym roku, na początku lipca w podpoznańskim Chludowie, gdzie działają misjonarze werbiści i Werbistowskie Centrum Młodych (WCM) TABOR, organizator tego dorocznego spotkania. Czym jednak jest Misyjne Święto Młodych (MŚM)? – To czas radosnej zabawy, koncertów, ale i ciekawych konferencji, dyskusji oraz wspólnej modlitwy. To również czas dobrych, owocnych spotkań: z Jezusem, z drugim człowiekiem i z samym sobą – wyjaśniają ojcowie werbiści.

 

Nie jesteśmy smutasami!

Do Chludowa zaproszony jest każdy, kto czuje się młodo i chciałby dobrze rozpocząć czas wakacji. Organizatorzy MŚM podkreślają, że nie ma ono charakteru zamkniętych rekolekcji modlitewnych, ale autentycznego świętowania. – Postaramy się zapewnić odpowiednią atmosferę oraz stworzyć odpowiedni klimat do spotkania w gronie ludzi, którzy będą się ze sobą dobrze czuli – mówi o. Damian Piątkowiak. Stąd też w czasie święta młodych wieczory przeznaczone są na koncerty znanych chrześcijańskich zespołów, takich jak Pinokio Brothers czy Bethel. Będzie też dyskoteka i seans filmowy, a w sobotni wieczór uliczne przedstawienie da występujący w Polsce i w Europie ewangelizacyjny Teatr A z Gliwic. – Nie jesteśmy smutasami! – podkreśla o. Damian, dodając, że MŚM to okazja, żeby na własnej skórze przekonać się, że przy Bogu nie musi być nudno.

 

Zadomowić się w Kościele

Tegoroczne MŚM odbywać się będzie pod hasłem „Kościół moim domem”, które jest także obecnie tematem przewodnim działań duszpasterskich w Kościele. – Wybraliśmy je jako hasło naszego spotkania, bowiem, po pierwsze, jako katolicy powinniśmy żyć nim na co dzień, a po drugie, koncepcja Kościoła jako domu jest dla dzisiejszej młodzieży dość kontrowersyjna. Często nie czują się oni w Kościele jak w domu i dlatego chcielibyśmy pomóc im się w nim zadomowić – wyjaśnia o. Damian. Jednak, jak dodaje o. Krzysztof Kołodyński, żeby się gdzieś zadomowić, trzeba się tam najpierw dobrze poczuć. – Dlatego będziemy starali się pokazać młodym Kościół i Boga, który przyjmuje w swoim Kościele każdego człowieka. Kościół jako miejsce, w którym możemy się czuć akceptowani, szanowani i kochani – stwierdza o. Krzysztof.

 

Fundament pod dom

Podczas MŚM z młodymi spotkają się także biskupi oraz kapłani, którzy swoim świadectwem spróbują im pokazać, jak w Kościele – domu można się zadomowić przez życie sakramentalne, przez odnalezienie swojego miejsca i swojego powołania. – Pragniemy, aby młodzież odczuła, że tym, którzy stanowią ten dom, zależy na nich. Dlatego też czasem stawia się im konkretne wymagania po to, żeby w domu wszystkim żyło się dobrze – mówi o. Damian, dodając, że spotkanie ma także pomóc młodym w przezwyciężeniu obecnego może w nich czasami lęku przed budowaniem własnego domu. – Wiele osób ma w swoim życiu doświadczenia różnych domów, które nie przetrwały próby czasu, bo były budowane na piasku. My chcemy jasno powiedzieć, że jedynym fundamentem, prawdziwą skałą, która pozwala budować trwały i solidny dom jest Jezus – przekonuje misjonarz.

 


 

Zapraszamy do świętowania!

IV Misyjne Święto Młodych (MŚM) odbędzie się w Chludowie k. Poznania w dniach od 4 do 8 lipca. Każdy, kto chciałby uczestniczyć w całym spotkaniu, powinien zgłosić się, wysyłając e-mail: msm@werbisci.pl. Należy zabrać ze sobą m.in. śpiwór, karimatę, menażkę, kubek i łyżkę oraz kurtkę przeciwdeszczową (tak na wszelki wypadek). Warto też śledzić na bieżąco informacje na temat MŚM na Facebooku: www.facebook.com/wcm.tabor. Wszystkie dodatkowe informacje, a także szczegółowy plan wspólnego świętowania znajduje się na: www.wcm.werbisci.pl. W razie pytań można też skorzystać z telefonu: 61 811 65 50 i 723 433 867.

 

Wpadnij choć na chwilę!

Wszyscy, którzy nie mogą wziąć udziału w całym Misyjnym Święcie Młodych, zaproszeni są do tego, by choć na chwilę wpaść do Chludowa i poczuć panującą tu w tych dniach wyjątkową atmosferę. Na wszystkie spotkania: koncerty, przedstawienia, filmy, konferencje i oczywiście Eucharystie – wstęp wolny.

 

 


 

Specjaliści od ducha

Gośćmi IV MŚM w Chludowie będą m.in.:

– bp Edward Dajczak z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, pomysłodawca i duchowy opiekun Przystanku Jezus;

– o. Edward Konkol SVD, misjonarz werbista, duszpasterz dzieci ulicy i młodocianych narkomanów;

– ks. Artur Godnarski z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, koordynator Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus;

- ks. Tomasz Źwiernik z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, duszpasterz młodzieży alternatywnej i kapelan więzienny.

 

 

Wejdź na TABOR (www.wcm.werbisci.pl)

IV Misyjne Święto Młodych organizowane jest przez Werbistowskie Centrum Młodych TABOR, które działa od września 2009 r. w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki w Chludowie k. Poznania. Celem centrum jest pomoc w odkrywaniu żywego, zmartwychwstałego Jezusa w życiu młodych ludzi. Dlatego TABOR organizuje m.in. spotkania i rekolekcje dla młodzieży, warsztaty liturgiczne, muzyczne, plastyczne i teatralne, spotkania formacyjno-powołaniowe dla młodzieży męskiej, prowadzi Szkołę Życia Słowem Bożym oraz aktywnie włącza się w inicjatywę ewangelizacyjną Przystanek Jezus.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki