Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Benedykt XVI podziękował organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not) za pomoc w budowaniu mostów między Kościołem katolickim a Rosyjską Cerkwią Prawosławną. Choć jest to organizacja katolicka podległa bezpośrednio papieżowi, od wielu lat wspiera oba Kościoły w Rosji, pomagając w formacji księży, budowie i restauracji kościołów oraz innych programach duszpasterskich. ...

» Benedykt XVI podziękował organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not) za pomoc w budowaniu mostów między Kościołem katolickim a Rosyjską Cerkwią Prawosławną. Choć jest to organizacja katolicka podległa bezpośrednio papieżowi, od wielu lat wspiera oba Kościoły w Rosji, pomagając w formacji księży, budowie i restauracji kościołów oraz innych programach duszpasterskich.

» Watykański dziennik „L’Osservatore Romano” jest od 19 kwietnia dostępny w języku malajalam, którym mówi 32 mln mieszkańców Indii. Karmelitańskie wydawnictwo publikować będzie wersję tygodniową tej gazety. Jest to pierwsza edycja tego dziennika w języku pozaeuropejskim.

» W Trewirze 20 kwietnia rozpoczęto 10. Dni Świętej Szaty. Oczekuje się, że w ciągu dwóch tygodni do trewirskiej katedry przybędzie kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów, by zobaczyć płótno, które według tradycji należało do Jezusa. Szata, sporządzona bez użycia nici, jest uznawana za symbol jedności chrześcijaństwa. Autentyczności tej relikwii, utożsamianej z tuniką należącą do Jezusa, nie potwierdzili dotychczas naukowcy, choć – ich zdaniem – tkanina pochodzi istotnie z pierwszych wieków po Chrystusie.

» Moralność wypływająca z Pisma Świętego była tematem zakończonej 20 kwietnia w Watykanie sesji plenarnej Papieskiej Komisji Biblijnej. Posiedzenie to stanowiło uwieńczenie 6-letnich prac nad dokumentem poświęconym temu zagadnieniu.

» Do czerpania z Eucharystii sił w szerzeniu królestwa Bożego i cywilizacji miłości zachęcił Benedykt XVI przedstawicieli Fundacji Papieskiej. Przybyli oni z USA do Rzymu w dorocznej pielgrzymce. „Papal Foundation” niesie pomoc ofiarom huraganów, epidemii AIDS i wojen na całym świecie. Wspomaga też papieskie dzieła miłosierdzia. Założył ją w 1990 r. amerykański kardynał polskiego pochodzenia John Król, arcybiskup Filadelfii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki