Logo Przewdonik Katolicki

"Z Polską trzeba ostro"

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla niemieckiego wydania magazynu Vanity Fairzasugerował, że jeśli PiS wygra wybory i nie zmieni swojej polityki wobec Niemiec, to władze w Berlinie powinny zaostrzyć politykę wobec naszego kraju. Słowa Kwaśniewskiego wywołały oburzenie niemal wszystkich polskich polityków, z wyjątkiem tych z lewej strony naszej sceny politycznej. Jest...

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla niemieckiego wydania magazynu „Vanity Fair”zasugerował, że jeśli PiS wygra wybory i nie zmieni swojej polityki wobec Niemiec, to władze w Berlinie powinny zaostrzyć politykę wobec naszego kraju.

Słowa Kwaśniewskiego wywołały oburzenie niemal wszystkich polskich polityków, z wyjątkiem tych z lewej strony naszej sceny politycznej.

„Jest rzeczą niedopuszczalną, by jakikolwiek polski obywatel, a tym bardziej były prezydent, zachęcał obce państwo do agresywnej polityki przeciwko własnemu krajowi” – napisano w oświadczeniu Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Z kolei zdaniem Jana Rokity z PO, każdy, kto uczył się historii Polski, zna określenia zachowań, które wiążą się z doradzaniem sąsiadom działań przeciwko własnemu krajowi. Według Rokity, Aleksander Kwaśniewski nieopatrznie wpisał się w to dziedzictwo.

Sam Kwaśniewski broni się przed atakami, twierdząc, że przypisywane mu zdania zostały wyrwane z kontekstu, a sens całej jego wypowiedzi był odmienny.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki