Logo Przewdonik Katolicki

Przygotowanie do jubileuszu

Błażej Tobolski
Fot.

W dniach od 25 sierpnia do 3 września trwał w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej k. Leszna błogosławiony czas odpustu. Skorzystało z niego duchowo wielu pielgrzymów także spoza archidiecezji poznańskiej, nawiedzających to święte miejsce. Tegoroczne uroczystości odpustowe przebiegały pod hasłem: Wiara Maryi i nasza. Rozpoczynały one zarazem okres trzyletniego...

W dniach od 25 sierpnia do 3 września trwał w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej k. Leszna błogosławiony czas odpustu. Skorzystało z niego duchowo wielu pielgrzymów także spoza archidiecezji poznańskiej, nawiedzających to święte miejsce.

Tegoroczne uroczystości odpustowe przebiegały pod hasłem: „Wiara Maryi i nasza”. Rozpoczynały one zarazem okres trzyletniego przygotowania duchowego do wielkiego jubileuszu 600-lecia pobytu cudownego obrazu w Górce Duchownej, jaki przypada w 2010 r. Przygotowanie do tego wydarzenia zostało oparte o cnoty teologiczne: wiarę, nadzieję i miłość, które będą tematem kolejnych rozważań odpustowych.

W intencji ojczyzny
Tradycją góreckich odpustów jest również udział w nich żołnierzy z Garnizonu Wojskowego w Lesznie, pielgrzymujących tu od osiemnastu lat. W tym roku obecni byli m.in. przedstawiciele 69. Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”. Żołnierskie pielgrzymki zainicjował śp. ks. kan. ppłk Bolesław Bugzel, były kapelan garnizonu, za którego modlono się podczas Mszy św. sprawowanej w sanktuarium w sobotę 1 września. Tego dnia, w 68. rocznicę wybuchu II wojny światowej, w czasie Eucharystii polecano Bogu także Rzeczpospolitą i wspominano tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie ojczyzny. Liturgia zakończyła się uroczystym Apelem Poległych z salwą honorową ku czci poległych żołnierzy i procesją maryjną ze świecami, po której przed cudownym obrazem odczytano akt zawierzenia leszczyńskich żołnierzy Matce Bożej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki