Logo Przewdonik Katolicki

Matka ubogich i odrzuconych

Błażej Tobolski, Jadwiga Knie-Górna
Fot.

W dniu wspomnienia liturgicznego i 10. rocznicy śmierci błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty setki osób zgromadziły się przy jej grobie w domu założonego przez nią Zgromadzenia Misjonarek Miłości w Kalkucie. Ludzie różnych kast, stanów i religii, bogaci i biedni, od samego rana tłumnie przybywali do kaplicy w macierzystym domu zgromadzenia, aby złożyć hołd błogosławionej i w...

W dniu wspomnienia liturgicznego i 10. rocznicy śmierci błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty setki osób zgromadziły się przy jej grobie w domu założonego przez nią Zgromadzenia Misjonarek Miłości w Kalkucie.

Ludzie różnych kast, stanów i religii, bogaci i biedni, od samego rana tłumnie przybywali do kaplicy w macierzystym domu zgromadzenia, aby złożyć hołd błogosławionej i w milczeniu uczestniczyć w modlitwie w jej intencji, prowadzonej przez siostry.

Uroczystej Mszy św. w intencji zmarłej przewodniczył arcybiskup Kalkuty Lucas Sirkar. Również 5 września ks. Bosco odprawił Mszę św. w Shishu Bhavan, w domu, w którym misjonarki miłości przyjmują dzieci porzucone, sieroty i uratowane przed aborcją. Matka Teresa zawsze potępiała przerywanie ciąży, prosząc wszystkie matki, które chcą zabić poczęte dzieci, aby „podarowały” jej te niechciane istoty. Ks. Bosco powiedział włoskiej agencji misyjnej AsiaNews, że po Mszy św. grupa odświętnie ubranych dzieci zaśpiewała specjalną pieśń ku czci błogosławionej Matki Teresy. Uroczystości odbyły się też w wielu innych rejonach Indii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki