Logo Przewdonik Katolicki

Fatimskie dzieci

Marcin Makohoński
Fot.

19 sierpnia obok figury Matki Bożej Fatimskiej, stojącej przy kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie ustawiono i poświęcono postaci trojga dzieci, którym w Fatimie objawiła się Matka Boża. To kolejne rzeźby, które w ostatnim czasie zostały ufundowane przez mieszkańców mogileńskiej parafii. W tym roku na parafialnym cmentarzu oraz przy naszej świątyni ustawiliśmy...

19 sierpnia obok figury Matki Bożej Fatimskiej, stojącej przy kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie ustawiono i poświęcono postaci trojga dzieci, którym w Fatimie objawiła się Matka Boża. To kolejne rzeźby, które w ostatnim czasie zostały ufundowane przez mieszkańców mogileńskiej parafii.

W tym roku na parafialnym cmentarzu oraz przy naszej świątyni ustawiliśmy już kilka takich śnieżnobiałych rzeźb – mówi ks. prałat Eugeniusz Jaworski, proboszcz parafii w Mogilnie. – W czerwcu obok stojącego w centrum cmentarza krzyża stanęły figury Matki Bożej i św. Jana. Następnie na wysokim postumencie w cmentarnej uliczce zwanej anielską stanął biały anioł. 19 sierpnia ks. Stanisław Fisiak z Gniezna dokonał poświęcenia rzeźb dzieci, które były świadkami fatimskich objawień.

Jak zapewnia ks. Jaworski, rzeźby wykonane w pracowni artystycznej w Nowej Soli są nie tylko ozdobą kościoła i cmentarza, ale również wpisują się doskonale w charakter tych miejsc i stanowią ich dopełnienie. Wszyscy, którzy przyczynili się do ich zakupu i ustawienia znajdują swoje miejsce we wdzięcznej modlitwie księdza prałata.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki