Logo Przewdonik Katolicki

O powołaniu w Rogoźnie

Marcin Makohoński
Fot.

Z inicjatywy ks. Jana Kasztelana, proboszcza parafii pw. św. Wita w Rogoźnie oraz działającego przy tej parafii oddziału Akcji Katolickiej odbyła się druga już w tym roku debata na temat powołania człowieka w różnych aspektach jego życia. Gościem spotkania był ks. dr Tomasz Głuszak. Inicjatywa zorganizowania cyklu spotkań modlitewno-formacyjnych poświęconych powołaniu, a adresowanych...

Z inicjatywy ks. Jana Kasztelana, proboszcza parafii pw. św. Wita w Rogoźnie oraz działającego przy tej parafii oddziału Akcji Katolickiej odbyła się druga już w tym roku debata na temat powołania człowieka w różnych aspektach jego życia. Gościem spotkania był ks. dr Tomasz Głuszak.

Inicjatywa zorganizowania cyklu spotkań modlitewno-formacyjnych poświęconych powołaniu, a adresowanych do szerokiego grona mieszkańców Rogoźna, zrodziła się na początku bieżącego roku – mówi Krystyna Wojtczak-Nowak, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Rogoźnie. – Pierwsze takie spotkanie odbyło się w czerwcu i było skierowane do młodzieży. Pod hasłem „Osoba a rzeczywistość”, razem z gościem, ks. Andrzejem Panasiukiem, podjęto wówczas temat trudnych decyzji życiowych, stojących przed młodymi ludźmi.

Drugie spotkanie (4 września) skierowano do przedstawicieli władz samorządowych, służb publicznych oraz nauczycieli. Konferencję na temat powołania świeckich do aktywności społeczno-politycznej wygłosił ks. dr Tomasz Głuszak, proboszcz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Zdziechowie.

Jak zapowiadają organizatorzy, kolejne spotkanie odbędzie się na przełomie października i listopada. Jego adresatami będą rodzice.W programie wykład na temat roli rodziców w kształtowaniu chrześcijańskiego powołania dzieci.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki