Logo Przewdonik Katolicki

Karnet

Barbara Sawic
Fot.

Do 30 września br. w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej we Włocławku czynne są dwie wystawy. Na ekspozycję Korczak i jego dzieło składają się ilustracje do tekstów Janusza Korczaka, wykonane podczas warsztatów zorganizowanych w czerwcu 2006 r. przez Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci w Krasnobrodzie (woj. lubelskie). Warsztaty zorganizowała...

Do 30 września br. w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej we Włocławku czynne są dwie wystawy. Na ekspozycję „Korczak i jego dzieło” składają się ilustracje do tekstów Janusza Korczaka, wykonane podczas warsztatów zorganizowanych w czerwcu 2006 r. przez Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci w Krasnobrodzie (woj. lubelskie). Warsztaty zorganizowała Maria Grażyna Szpyra; kierownictwa artystycznego podjął się prof. Janusz Stanny.

Wystawa zawiera prace 43 autorów, m.in. Zdzisława Witwickiego, Janusza Stannego, Franciszka Maśluszczaka, Rafała Trenta i Jóżefa Wilkonia. Celem ekspozycji jest popularyzacja postaci i dzieła patrona sanatorium w Krasnobrodzie. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Narodowe Centrum Kultury. Wystawie towarzyszy doskonale wydany album – katalog, którego współwydawcą jest GSW we Włocławku.

Równocześnie w Salonie Młodych można obejrzeć wystawę prac „Foto Blues” Piotra Górnika z Koła, absolwenta tamtejszego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Górnik działa w Klubie Fotograficznym „Fakt” im. prof. Tadeusza Cypriana, jest laureatem wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Portret 2006”, autorem zdjęć do prasy lokalnej i publikacji. Wykonuje również plakaty zespołów muzycznych. „Foto Blues” jest jego drugą wystawą indywidualną i stanowi odzwierciedlenie jego zainteresowań muzycznych. Również i tej wystawie towarzyszy katalog. Zachęcamy czytelników do zwiedzania.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki