Logo Przewdonik Katolicki

Stowarzyszenie Pedagogów Natan

PK
Fot.

W środowisku pedagogicznym Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza z Lublina przedstawiać nie trzeba. Po 11 latach działalności, w marcu 2007 r., w gronie osób dotychczas tworzących Sekcję Katechetyczną PSPiA Klanza powołaliśmy Stowarzyszenie Pedagogów Natan. Jest ono organizacją samodzielną i ma służyć jeszcze skuteczniejszemu rozwojowi dotychczasowej działalności....

W środowisku pedagogicznym Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza z Lublina przedstawiać nie trzeba. Po 11 latach działalności, w marcu 2007 r., w gronie osób dotychczas tworzących Sekcję Katechetyczną PSPiA Klanza powołaliśmy Stowarzyszenie Pedagogów Natan. Jest ono organizacją samodzielną i ma służyć jeszcze skuteczniejszemu rozwojowi dotychczasowej działalności.

Działania stowarzyszenia oparte są na wartościach chrześcijańskich. Natan – to imię proroka ze Starego Testamentu. Natan jest dla nas wzorem nauczyciela i pedagoga, który aktywizuje i prowokuje do samodzielnego myślenia, do odkrywania ważnych życiowo prawd. Natan to także skrót od trzech kluczowych dla nas słów: nauczanie – tradycja – animacja. Misją stowarzyszenia jest propagowanie w różnych środowiskach i instytucjach modelu nauczania, wychowania i katechezy łączącego najlepsze tradycje chrześcijańskie, greckie i rzymskie z aktywnością własną wychowanka.

Cele określiliśmy w statucie jako:

• pomaganie pedagogom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, liderom grup w podnoszeniu umiejętności metodycznych;

• propagowanie modelu nauczania i wychowania, w którym dominującym czynnikiem rozwoju jest aktywność własna uczniów i wychowanków;

• wspieranie instytucji oświatowych i wychowawczych w podnoszeniu poziomu pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Dotychczasowi adresaci naszych działań to przede wszystkim katecheci. Teraz chcemy poszerzyć to grono, kierując propozycje także do pedagogów, nauczycieli, wychowawców i liderów grup.

W naszej ofercie jest ponad 25 warsztatów dotyczących metodyki nauczania, interwencji wychowawczych, radzenia sobie ze stresem, agresją, wypaleniem zawodowym, działań plastycznych i nauki tańców. Stowarzyszenie Pedagogów Natan ma siedzibę w Lublinie; jego prezesem jest dotychczasowy lider sekcji katechetycznej Zbigniew Barciński, stronę internetową prowadzi ks. Zbigniew Paweł Maciejewski (Mława), opiekę duchową sprawuje o. Mirosław Chmielewski CSsR (Tuchów).

W dziesięciu miastach Polski są już nasze przedstawicielstwa. Działamy na terenie całego kraju – i nie tylko! Zapraszamy do współpracy, a szczególnie do odwiedzenia strony serwisu internetowego www.natan.pl, na którym zamieszczonych jest wiele informacji i adresy, umożliwiające nawiązanie kontaktu z nami.

Dorota Żywica
doradca metodyczny dla nauczycieli religii przy ODN w Koninie przedstawiciel zarządu SP Natan

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki