Logo Przewdonik Katolicki

Modlitwa - nadzieja dla „frankowiczów”

Redakcja | 24.03.17r

1 kwietnia odbędzie się I Ogólnopolska pielgrzymka oszukanych przez banki

Czym stały się dla wielu ludzi w Polsce kredyty wyrażone we frankach szwajcarskich, wiedzą Ci, którzy doświadczają wzrostu kursu franka o 100%. Wiele osób nie szuka pomocy, bo górę bierze zarówno poczucie odpowiedzialności za wzięte zobowiązania, jak i dojmujący wstyd i osamotnienie, bo jak to możliwe, że jako ludzie inteligentni daliśmy się złapać w taką pułapkę.
Kiedy zaciągaliśmy te kredyty, wiele osób nie miało zdolności kredytowej w polskich złotych, ale zdaniem banku, miało we frankach szwajcarskich. Nikt nie spodziewał się, że kurs, tak „stabilnej waluty” pewnego dnia poszybuje w górę.
Pojawiła się myśl, żeby zacząć szturmować niebo, bo zrozumieliśmy, że nasza walka w wymiarze widocznym, prawnym i politycznym, nie przyniesie rezultatu bez Bożej pomocy.
Walkę duchową, z o wiele mocniejszym od nas przeciwnikiem – lichwą, będziemy prowadzić w trzech wymiarach: osobistym – modlitwa pokornego zaufania i oddania się Chrystusowi i Jego Matce Maryi, wspólnotowym – poprzez codzienne odmawianie różańca - jedna osoba dziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca według ustalonego porządku i publicznym raz w miesiącu spotykamy się i modlimy na mszy św. w naszej intencji.
W ten sposób chcemy się przygotować do pielgrzymki na Jasną Górę do naszej Matki i Królowej w pierwszą sobotę miesiąca tj. 1 kwietnia 2017r. żeby zawierzyć Jej naszą trudną sytuację. O godz. 12 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej zostanie odprawiona msza św. w naszej intencji.
Chcemy zaapelować o przyłączenie się do wspólnej modlitwy tych osób, które mają ten sam problem lecz nie odnalazły się jeszcze w żadnej wspólnocie. Nasza bezradność może stać się punktem wyjścia w kierunku ufnego zwrócenia się do Niepokalanego Serca Maryi i do Najświętszego Serca Jezusa, by zaznać ukojenia w lęku i samotności, by na koniec  doświadczyć Bożego zwycięstwa.
Spotkajmy się na Jasnej Górze 1 kwietnia 2017r. o godz. 12.00

Więcej informacji na stronie www.naszejerycho.pl 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

  • awatar
    JJJM
    26.03.2017 r., godz. 14:00

    Jak dobrze, ze to tylko "prima aprilis".....

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki