Logo Przewdonik Katolicki

Oskary dla filmu o wierzącym żołnierzu

KAI, Redakcja | 27.02.17r
fot. Monolith Film materialy prasowe

"Przełęcz ocalonych" Mela Gibsona miała sześć nominacji. W ilu kategoriach udało się wygrać?

Dwie statuetki Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej trafiły do twórców filmu o bohaterze II wojny światowej dla którego jedyną bronią była wiara, nadzieja i miłość. Gala wręczenia Oskarów odbyła się w Los Angeles w nocy z niedzieli na poniedziałek.
„Przełęcz ocalonych” (więcej o filmie) nagrodzona została nagrodami w kategoriach najlepszy montaż (John Gilbert) i najlepszy dźwięk (Andy Wright, Kevin O'Connell, Peter Grace, Robert MacKenzie). Film mógł otrzymać aż sześć statuetek, jednak w pozostałych kategoriach – najlepszy reżyser, najlepszy aktor i najlepszy montaż dźwięku – nagrody trafiły do innych twórców.
Film Mela Gibsona miał również szansę na Oskara w kategorii najlepszy film. W tym przypadku lepszy okazał się film Barry’ego Jenkinsa „Moonlight”.
Statuetki nie wywalczył natomiast film Martina Scorsesego „Milczenie”. Nagrodę w kategorii najlepsze zdjęcia otrzymał zdobywca największej liczby tegorocznych Oskarów – film „La La Land”.
„Przełęcz ocalonych” to historia człowieka, który stał się bohaterem jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej mimo, iż odmówił noszenia broni. Dessmond Doss kierując się wiarą nadzieją i miłością wydostał z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy.
Film pokazywany był w polskich kinach w listopadzie i grudniu 2016 roku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki