Logo Przewdonik Katolicki

Integracyjnie z Caritas

PK, Michał Bondyra
Fot.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza na V Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W ramach prowadzonej działalności Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej corocznie przygotowuje Przeglądy Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Chcemy, aby dzięki takim kontaktom, podczas różnych zabaw, wyrwać osoby niepełnosprawne,...

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza na V Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

W ramach prowadzonej działalności Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej corocznie przygotowuje Przeglądy Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych.

– Chcemy, aby dzięki takim kontaktom, podczas różnych zabaw, wyrwać osoby niepełnosprawne, dzieci i młodzież z wyizolowania, w jakim się znajdują – tłumaczy ks. Jacek Dziel, dyrektor Caritas AG. – Pragniemy pokazać, że niepełnosprawni to tacy sami ludzie, którzy również mają uczucia, potrafią się śmiać i bawić pomimo barier, jakie stwarza im ich ciało.

Tegoroczny przegląd organizowany jest po raz piąty. Odbędzie się w sobotę 22 września w Galerii Gniezno, przy ul. Pałuckiej w Gnieźnie. O godz.11 rozpocznie się część oficjalna, podczas której rozdane zostaną nagrody „Pomocna Dłoń”. Uroczystość uświetni koncert współzałożyciela zespołu Jet Set, pochodzącego z Chicago rapera Traya oraz zespołu TEAM. Członkowie tego zespołu już dzień wcześniej, w piątek 21 września w Galerii Gniezno będą zapraszać do wzięcia udziału w sobotnim przeglądzie.

W programie przeglądu znajdzie się również wystawa prac plastycznych oraz przedstawienie twórczości artystycznej placówek i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Imprezę zakończy zabawa taneczna w godz. od 16 do 18.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki