Logo Przewdonik Katolicki

Integracyjnie...

Bernadeta Kruszyk
Fot.

Występy sceniczne, kiermasz prac plastycznych, loteria fantowa oraz wojskowa grochówka to tylko niektóre z atrakcji IV Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się 14 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie. Impreza ma charakter cykliczny i organizowana jest przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zależy nam na przełamywaniu...

Występy sceniczne, kiermasz prac plastycznych, loteria fantowa oraz wojskowa grochówka – to tylko niektóre z atrakcji IV Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się 14 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie. Impreza ma charakter cykliczny i organizowana jest przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Zależy nam na przełamywaniu stereotypów i aktywizacji środowiska osób niepełnosprawnych – mówi ks. Jacek Dziel, dyrektor gnieźnieńskiej Caritas. – Chodzi o to, by te osoby wyszły z domów, oderwały się od codziennych problemów i zobaczyły, że nie są pozostawione samym sobie. Cieszymy się, że z roku na rok przyjeżdża ich na nasz przegląd coraz więcej. Tutaj mogą wspólnie się bawić, pochwalić swoimi osiągnięciami i pokazać, że niepełnosprawność nie znaczy bierność.

W festynie uczestniczyło kilkaset osób mieszkających na co dzień w Domach Pomocy Społecznej, uczęszczających na zajęcia Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz korzystających z pomocy różnych placówek i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Wszyscy mieli okazję zaprezentować się na scenie oraz wystawić swoje prace na specjalnie przygotowanych stoiskach. Z myślą o nich zorganizowano także zabawę taneczną oraz loterię fantową, z której dochód przeznaczony zostanie na wyposażenie ,,sali doświadczeń świata” w prowadzonym przez Caritas Ośrodku Miłosiernego Samarytanina w Gnieźnie. Sobotnia impreza była także okazją do podziękowania wszystkim tym, którzy wspierają działalność charytatywną gnieźnieńskiej Caritas. Już po raz trzeci wręczono statuetki ,,Pomocna dłoń”, które organizacja przyznaje w trzech kategoriach: współpraca z Caritas, świadectwo oraz sponsoring. W tym roku otrzymali je: zespół Lombard, Marek Fleta – przewodniczący gnieźnieńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz firma Plastivan z Biskupic Wielkopolskich.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki