Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

16 września o godz. 12 uroczystą Eucharystią w kościele św. Mateusza w Opalenicy rozpocznie się odpust parafialny. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi filipin, ks. dr Adam Adamski COr. Następnie od godz. 14.30 do godz. 20 na terenie wokół kościoła trwać będzie festyn parafialny, zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, przy współpracy parafian i ludzi dobrej...

» 16 września o godz. 12 uroczystą Eucharystią w kościele św. Mateusza w Opalenicy rozpocznie się odpust parafialny. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi filipin, ks. dr Adam Adamski COr. Następnie od godz. 14.30 do godz. 20 na terenie wokół kościoła trwać będzie festyn parafialny, zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, przy współpracy parafian i ludzi dobrej woli.

» 16 września o godz. 17 w katedrze poznańskiej odbędzie się kolejna prezentacja z cyklu Verba Sacra – modlitwy katedr polskich. Wybitny polski aktor Krzysztof Gosztyła przeczyta fragmenty Księgi Samuela. Autorem komentarza do tekstu jest znany biblista ks. prof. dr hab. Julian Warzecha z Uniwersytetu im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wstęp wolny.

» 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Z tej okazji w parafii pw. tego świętego na poznańskich Winiarach o godz. 18.30 zostanie odprawiona Suma odpustowa pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, któremu również patronuje św. Stanisław Kostka. W liturgii będą uczestniczyli także alumni pierwszego roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

» W dniach 21-23 września Grupa Liturgiczna Młodzieży przy parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie zaprasza na Dni Młodych. W programie znajdą się m.in. nabożeństwa, rajd rowerowy, koncerty, warsztaty muzyczne, taneczne i biblijne oraz rekolekcje dla parafialnych grup liturgicznych. Bliższe informacje na www.dnimlodych.pl.

» 22 września o godz. 12 w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu rozpocznie się III Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych „Anielskie Śpiewogranie 2007”.

» Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej i Urząd Miasta Poznania zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na XI Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego. Zawody odbędą się w dniach 22-23 września na krytych kortach przy ul. Wałbrzyskiej 6 w Poznaniu. Udział w turnieju jest bezpłatny, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapisy: p. Marek Czajkowski, tel. 061-868-46-17 po godz. 20.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki