Logo Przewdonik Katolicki

Amatorzy na kortach

PK
Fot.

Nasz turniej ma na celu propagowanie tenisa ziemnego i zachęcanie ludzi do uprawiania tego sportu. Dlatego mogą brać w nim udział tylko amatorzy. Bowiem, gdy amator spotyka się na korcie z kimś dużo lepszym, kto już wcześniej trenował, łatwo może się zniechęcić do gry a mówił Marek Czajkowski, który prowadził w dniach 23-24 września XI Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego. Zawody,...

– Nasz turniej ma na celu propagowanie tenisa ziemnego i zachęcanie ludzi do uprawiania tego sportu. Dlatego mogą brać w nim udział tylko amatorzy. Bowiem, gdy amator spotyka się na korcie z kimś dużo lepszym, kto już wcześniej trenował, łatwo może się zniechęcić do gry –a mówił Marek Czajkowski, który prowadził w dniach 23-24 września XI Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego.

Zawody, które odbyły się w Poznaniu przy ul. Jeleniogórskiej, zorganizowało Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej przy wsparciu Urzędu Miasta Poznania. Do udziału w nich zgłosiło się 65 osób. Rozgrywki odbywały się w czterech kategoriach: dzieci, młodzież, panie i panowie (z podziałem na drabinki wiekowe). Najlepsi tenisiści amatorzy otrzymali medale i dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. rakiety tenisowe, torby sportowe, sprzęt AGD, gry komputerowe.

Opiekunem duchowym zawodników był ks. Włodzimierz Koperski, który poprowadził wspólną modlitwę i udzielił wszystkim błogosławieństwa. Uczestnictwo w turnieju było całkowicie bezpłatne.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki