Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

Apostolat Chorych Centrum Ochotników Cierpienia (CVS) był animatorem specjalnego turnusu rehabilitacyjno-rekolekcyjnego dla kilkudziesięciu osób z terenu naszej diecezji. Pielgrzymowano do głównego polskiego ośrodka CVS Domu Uzdrowienia Chorych im. Jana Pawła II w Głogowie. O duchowej peregrynacji oraz wypełnionym zajęciami krzepiącymi ciało i umysł pobycie...

» Apostolat Chorych – Centrum Ochotników Cierpienia (CVS) – był animatorem specjalnego turnusu rehabilitacyjno-rekolekcyjnego dla kilkudziesięciu osób z terenu naszej diecezji. Pielgrzymowano do głównego polskiego ośrodka CVS – Domu Uzdrowienia Chorych im. Jana Pawła II w Głogowie. O duchowej peregrynacji oraz wypełnionym zajęciami krzepiącymi ciało i umysł pobycie niebawem napiszemy szerzej na naszych łamach.

» Na 16 września zaplanowano rozpoczęcie obozu integracyjnego dla studentów szczególnie pierwszego roku, przygotowywanego już „tradycyjnie” przez Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego MARTYRIA z Bydgoszczy. Studenci rokrocznie spotykają się w Ocyplu w Borach Tucholskich.

» Do 25 października trwać będzie w Polsce peregrynacja relikwii św. Dominika Savio. Relikwiarz na stałe przechowywany jest w bazylice Wspomożycieli Wiernych w Turynie. Na szlaku peregrynacji znalazł się także nasz region – relikwie św. Dominika będą w parafii św. Marka w Bydgoszczy Fordonie w dniach 21-22 września. Organizatorami peregrynacji są księża salezjanie, którzy czczą św. Dominika Savio jako patrona młodzieży – szczególnie ministrantów oraz patrona matek spodziewających się potomstwa.

» Osoby dorosłe, które nie przystąpiły dotąd do sakramentu bierzmowania, rozpoczynają swe przygotowania duchowe w bydgoskim kościele rektorskim pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Braci Mniejszych Kapucynów przy ulicy Gdańskiej 2. Kandydaci do sakramentu winni okazać świadectwo chrztu. Ojcowie kapucyni prowadzą również katechumenat osób dorosłych – nie ochrzczonych. Kandydaci do sakramentów winni skontaktować się z wymienioną wyżej wspólnotą.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki