Logo Przewdonik Katolicki

Polskie szkoły

PK
Fot.

- Papież jest z wami, dzieli wasze radości i wasze zmartwienia, a przede wszystkim dzieli najgłębsze nadzieje, jakie nosicie w sercu i dla każdego z was prosi Pana o dar życia pełnego i szczęśliwego, życia bogatego w sens, życia prawdziwego - zapewniał Benedykt XVI młodych zgromadzonych na polach Montorso w pobliżu Loreto. W modlitewnym czuwaniu uczestniczyło ponad 300 tys. osób....

- Papież jest z wami, dzieli wasze radości i wasze zmartwienia, a przede wszystkim dzieli najgłębsze nadzieje, jakie nosicie w sercu i dla każdego z was prosi Pana o dar życia pełnego i szczęśliwego, życia bogatego w sens, życia prawdziwego - zapewniał Benedykt XVI młodych zgromadzonych na polach Montorso w pobliżu Loreto. W modlitewnym czuwaniu uczestniczyło ponad 300 tys. osób. Loreto to największe sanktuarium we Włoszech. Odwiedza je rocznie 4 mln pielgrzymów. Oprócz Benedykta XVI modliło się tam dwunastu papieży, w tym pięciokrotnie Jan Paweł II.

 

Biskupice niedaleko Byczyny na Opolszczyźnie stały się siedzibą szkoły dla rycerzy. Pełna nazwa to Polsko-Czeskie Centrum Szkolenia Rycerstwa. Warownia liczy ponad dwa tys. metrów kwadratowych, jest zbudowana z drewna i otoczona wysokim, drewnianym murem. W pobliżu ma powstać hotel, karczma, kuźnia i zbrojownia. Na podgrodziu staną średniowieczne chaty i warsztaty rzemieślników. W Centrum będą poznawać tajniki rycerskiego życia członkowie bractw rycerskich z całej Europy, a młodzież uczestniczyć w żywych lekcjach historii.

 

Uwaga na aukcje internetowe! Co najmniej pięćdziesiąt osób padło ofiarami oszustów, sprzedających za pośrednictwem Internetu m.in. motocykle i telefony komórkowe po atrakcyjnych cenach. Oferowane przedmioty w rzeczywistości nie istniały. Pomysłodawcą oszustwa był 35-letni mieszkaniec Białegostoku, ukrywający się pod nazwiskiem Polanovsky. Mężczyzna stworzył siatkę sprzedawców oferujących fikcyjny towar po bardzo niskiej cenie. Po dokonaniu przelewu przez klienta gotówka trafiała do tzw. opiekuna grupy, a "sprzedawcy" dostawali po 10 proc. kwoty. Klienci natomiast zostawali nawet bez przysłowiowego kwitka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki