Logo Przewdonik Katolicki

Biskupi o Radiu Maryja

PK
Fot.

Publikujemy oświadczenie bp. Stanisława Budzika, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Dokument został przekazany przez Biuro Prasowe KEP: W dniu 25 sierpnia 2007 r. na Jasnej Górze obradowała Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, poszerzona o biskupów diecezjalnych. Wśród wielu tematów biskupi przeprowadzili poważną i merytoryczną dyskusję nad rolą Radia Maryja...

Publikujemy oświadczenie bp. Stanisława Budzika, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Dokument został przekazany przez Biuro Prasowe KEP:

W dniu 25 sierpnia 2007 r. na Jasnej Górze obradowała Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, poszerzona o biskupów diecezjalnych.

Wśród wielu tematów biskupi przeprowadzili poważną i merytoryczną dyskusję nad rolą Radia Maryja i związanych z nim instytucji w kontekście misji ewangelizacyjnej Kościoła w Polsce. Biskupi podjęli ten temat w poczuciu odpowiedzialności za całość działalności duszpasterskiej, w trosce o jedność wspólnoty kościelnej, odnosząc się z uznaniem do misji ewangelizacyjnej środowiska Radia Maryja.

Biskupi diecezjalni, troszcząc się o jedność polskiego Kościoła, zaaprobowali większością głosów propozycję, która powinna w przyszłości przyczynić się do uzdrowienia sytuacji wokół Radia Maryja.

Wystąpienie Kardynała Stanisława Dziwisza wygłoszone podczas spotkania biskupów na Jasnej Górze zostało upublicznione z naruszeniem dyskrecji należnej obradom Episkopatu. Dyskusja wokół wyżej cytowanego wystąpienia jest nieuzasadniona i może sprowokować niesłuszne przeciwstawienie stanowisk.

† Stanisław Budzik
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, 5.09.2007 r.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki