Logo Przewdonik Katolicki

Aula Jana Pawła II

Marcin Jarzembowski
Fot.

Auli koncertowej Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy nadano imię Papieża Polaka. Uroczystość, która odbyła się 22 listopada, uświetnił spektakl oraz występ chórów - m.in. Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku. Odsłonięcia tablicy dokonali wikariusz generalny ks. prałat Bronisław Kaczmarek oraz dyrektor szkoły Ewa Stąporek-Pospiech. Ważne...

Auli koncertowej Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy nadano imię Papieża Polaka. Uroczystość, która odbyła się 22 listopada, uświetnił spektakl oraz występ chórów - m.in. Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku. Odsłonięcia tablicy dokonali wikariusz generalny ks. prałat Bronisław Kaczmarek oraz dyrektor szkoły Ewa Stąporek-Pospiech.Ważne jest to, abyśmy wszyscy analizowali spuściznę Jana Pawła II. Wtedy człowiek będzie rósł w tych wartościach, które dla każdego z nas są bardzo ważne - podkreślił ks. prałat Bronisław Kaczmarek. Wikariusz generalny przyznał, że Papież był nie tylko miłośnikiem kultury i sztuki, ale również tego, co się nazywa "Polską". - Jeżeli takiego patrona się przyjmie, to trzeba tym patronem żyć, a przede wszystkim poznać to, co on głosił - dodał.
Ewa Stąporek-Pospiech, dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina, przyznała, że uczniowie sami wystąpili z taką propozycją. - Młodzi chcą, żeby nauka Jana Pawła II była ciągle z nami. Przecież Papież skierował w 1999 roku przepiękne słowa do artystów. Podkreślił, jak ważna jest muzyka w życiu każdego człowieka.
Pomysł został zaakceptowany przez radę pedagogiczną oraz radę rodziców. Specjalną tablicę do auli wykonał bydgoski rzeźbiarz Michał Kubiak. Wcześniej 19 osób z klas licealnych wyruszyło na szlak Jana Pawła II - od Wadowic do Tatr. Młodzi odwiedzili miejscowość Ząb, w której znajduje się najwyżej położona parafia, przeszli szlakiem na Gubałówkę, do Doliny Chochołowskiej, byli także nad Morskim Okiem oraz w Wadowicach. - To było niezwykłe, mistyczne przeżycie - mówiła Urszula Niziołkiewicz-Kondek, nauczycielka języka polskiego.
Wychowankowie szkoły muzycznej chcą pamiętać o Papieżu, jak podkreślają - "największym Polaku i obywatelu całego świata". - Nazwaliśmy naszą aulę jego imieniem, bo jest przykładem dla nas wszystkich - wyznała Cecylia Stanecka, licealistka. Michał Szymanowski podkreśla, że to centralne miejsce szkoły, gdzie odbywa się wiele audycji, przedstawień, koncertów. - Jesteśmy dumni z tego, że możemy grać w Auli im. Jana Pawła II - dodaje.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki