Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

- Z okazji 25-lecia istnienia Gminnego Ośrodka Kultury w Wichowie, w kościele parafialnym św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej podczas Mszy św. żałobnej 12 listopada modlono się w intencji zmarłych społeczników: Ireny i Ryszarda Archaniołowiczów, Reginy i Jana Czachorowskich, Józefa Dudzińskiego, Wandy Dynowskiej, Henryka Gratkowskiego, Zenona Jankowskiego, Stanisławy Kłódkowskiej,...

- Z okazji 25-lecia istnienia Gminnego Ośrodka Kultury w Wichowie, w kościele parafialnym św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej podczas Mszy św. żałobnej 12 listopada modlono się w intencji zmarłych społeczników: Ireny i Ryszarda Archaniołowiczów, Reginy i Jana Czachorowskich, Józefa Dudzińskiego, Wandy Dynowskiej, Henryka Gratkowskiego, Zenona Jankowskiego, Stanisławy Kłódkowskiej, Teofila Kwiatkowskiego, Jana Lewandowskiego, Stefana Lewandowskiego, Zygmunta Lewandowskiego, Marii Łapki, Kazimierza Niewiadomskiego, Stanisławy Nowak i Jana Śląskiewicza. Po Mszy św. uczestnicy liturgii przeszli na cmentarz z zapalonymi od płomienia paschału zniczami, by złożyć je na grobach osób, które za życia przysłużyły się swej małej ojczyźnie.

- 26 listopada Mszą św. połączoną z nieszporami w katedrze włocławskiej rozpoczęty został nowy rok liturgiczny. Eucharystii koncelebrowanej przez siedmiu kapłanów z Włocławka przewodniczył wikariusz generalny ks. inf. Leonard Urbański. Homilię wygłosił rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. dr Jacek Szymański.

- Rozpoczęło działalność Szkolne Koło Caritas w Gimnazjum nr 2 w Turku. Inicjatywę katechetów poparła dyrekcja szkoły. Pierwszą akcją młodzieży zrzeszonej w kole jest (prowadzona we współpracy z Caritas Diecezji Włocławskiej) sprzedaż świątecznych świec Caritas. Uzyskane środki w wysokości 1 zł od każdej sprzedanej świecy zostaną przeznaczone na realizację zadań Caritas na terenie Turku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki