Logo Przewdonik Katolicki

Marana tha! Przyjdź, Panie Jezu!

PK
Fot.

Podczas Adwentu wielu ludzi na świecie - także młodych - z radością i nadzieją oczekuje na przyjście Pana. Szukają oni tych, którzy w taki sam sposób chcą przeżyć Boże Narodzenie, którzy mają odwagę przyjąć Boga przychodzącego na świat jako Dzieciątko. I Ty czekasz na narodzenie Jezusa. I Ty możesz sprawić, by czekał ktoś, kto utracił nadzieję i radość. Jak? Zostając...

Podczas Adwentu wielu ludzi na świecie - także młodych - z radością i nadzieją oczekuje na przyjście Pana. Szukają oni tych, którzy w taki sam sposób chcą przeżyć Boże Narodzenie, którzy mają odwagę przyjąć Boga przychodzącego na świat jako Dzieciątko. I Ty czekasz na narodzenie Jezusa. I Ty możesz sprawić, by czekał ktoś, kto utracił nadzieję i radość. Jak? Zostając Adwentowym Posłańcem.Trudno nie dostrzec zmian w otaczającym nas świecie. Korzystamy ze zdobyczy techniki: telefonii komórkowej, Internetu, by przekazywać informacje, nawiązywać znajomości. Zrodził się pomysł, by wykorzystując elektroniczne media, mówić w sposób zrozumiały i przystępny dla młodych ludzi o Jezusie Chrystusie, by dzielić się wiarą. Inicjatorem akcji jest Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu. Prowadzi ono punkt informacyjny i stronę internetową www.zsksieradz.com, prowadzi kronikę akcji i współpracuje z mediami.
Jeśli chcesz się przyłączyć, jak najszybciej wejdź na wspomnianą stronę internetową i kliknij na baner: "Marana tha! Przyjdź, Panie Jezu!". Po zapoznaniu się z treścią listu do wolontariuszy zachęcaj swoich znajomych do podjęcia działań Adwentowych Posłańców. Ważne, aby byli to ludzie godni zaufania. Poinformuj o swoich działaniach inicjatora akcji i rozpocznij współpracę z dorosłymi: z nauczycielami, księżmi, katechetami. Rozwieszaj przygotowane przez siebie plakaty promujące akcję (jednak nie na przystankach, murach szkoły itp.). Wysyłaj e-maile i SMS-y. Informuj o przebiegu akcji za pomocą mediów.
Od 11 do 16 grudnia trwa drugi etap akcji. Objaśniamy wokół znaczenie Niedzieli Gaudente, czyli Niedzieli Radości (zob. strona internetowa) i uczestniczymy w niej. W tym też czasie, jako znak radości, nosimy odzież, np. szalik, sweter, rękawiczki itp. w kolorze różowym.
Etap trzeci rozpocznie się 17 grudnia. Punktualnie o godz. 21.37 zapalamy ustawioną na parapecie okiennym świecę. Rozdajemy wśród ludzi sianko - znak gotowości na przyjęcie Jezusa. Wysyłaj świąteczne życzenia. Podziel się swoim doświadczeniem, wysyłając na adres: xradek@2005tlen.plopis udziału w akcji (wraz z fotografiami).
Gdy nadejdzie Wigilia Narodzenia Pańskiego, Adwentowi Posłańcy zasiadają do wieczerzy w gronie rodzinnym. O północy, uczestnictwem w Pasterce rozpoczynają świętowanie Narodzenia Pańskiego.

Szkolne Koło Caritas
Zespołu Szkół Katolickich
98-200 Sieradz
ul. Krakowskie Przedmieście 123 a
Numery telefonów:
Moderator - GSM 0696-47-81; (043) 822-32-67 - ks. Radosław Kobiela; łącznik - GSM 0503-153-720; (043) 827-48-21, 826-05-72 - prosić Joannę Maksajdę.
E-mail: xradek2005@tlen.pl

Od redakcji: Informację o akcji zainicjowanej przez SK Caritas ZSK w Sieradzu przekazał "Ładowi Bożemu" ks. Radosław Kobiela. Ze względu na obszerność tekstu redakcja dokonała koniecznych skrótów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki