Logo Przewdonik Katolicki

Zapraszają do modlitwy

Błażej Tobolski
Fot.

Przydrożny krzyż czy kapliczka są świadectwem wiary ich fundatorów, a zarazem skłaniają myśli mijającego je przechodnia ku Bogu. Przy kaplicach gromadzą się okoliczni mieszkańcy na modlitwie. Niejednokrotnie są to obiekty zabytkowe, niektóre powstały jednak całkiem niedawno, jak te w okolicy Wronek. Krzyż na rozstaju dróg w Starym Mieście i kapliczka poświęcona Maryi w Marianowie...

Przydrożny krzyż czy kapliczka są świadectwem wiary ich fundatorów, a zarazem skłaniają myśli mijającego je przechodnia ku Bogu. Przy kaplicach gromadzą się okoliczni mieszkańcy na modlitwie. Niejednokrotnie są to obiekty zabytkowe, niektóre powstały jednak całkiem niedawno, jak te w okolicy Wronek.


Krzyż na rozstaju dróg w Starym Mieście i kapliczka poświęcona Maryi w Marianowie stanowią owoc tegorocznej peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej po naszej parafii - mówi ks. kan. Jerzy Stachowiak, proboszcz wronieckiej fary. - Nabożeństwa i procesje fatimskie zakończone Mszą św. odbywały się od maja każdego 13. dnia miesiąca w wioskach należących do parafii św. Katarzyny. Tam, gdzie nie było do tej pory kapliczek, mieszkańcy postanowili stworzyć miejsca jednoczące ich na modlitwie. W ten sposób podziękowaliśmy także Bogu za Rok Eucharystii i pontyfikat Jana Pawła II.
Matce Bożej została również poświęcona Puszcza Notecka. Puszczańska Pani ma swoją kapliczkę pod wiekowym dębem, znajdującym się na trasie leśnej ścieżki edukacyjnej. Stanowi ona wotum wdzięczności Niepokalanej i Jej Synowi, złożone przez ks. Jerzego i jego kolegów kapłanów z roku studiów, obchodzących jubileusz święceń kapłańskich.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki