» Benedykt XVI wyraził ubolewanie z powodu ataków terrorystycznych w Mumbai (dawniej Bombaju) w Indiach. W serii wybuchów w pociągach i na stacjach kolei podmiejskiej w Bombaju i na jego przedmieściach zginęło co najmniej 190 osób, a około 660 zostało rannych. W telegramie wysłanym do władz cywilnych i kościelnych Indii sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Angelo Sodano zapewnił o „głębokim smutku” Papieża i jego „duchowej bliskości w modlitwie” ze wszystkimi, których te zamachy dotknęły.
» W latach 1994-2004 państwa zachodnioeuropejskie potępiały Stolicę Apostolską za rzekome łamanie praw człowieka 29 razy, podczas gdy Kubę skrytykowano w tym czasie 25 razy, a komunistyczne Chiny tylko 15. Takie dane przedstawił Attilio Tamburrini, dyrektor włoskiego oddziału międzynarodowej katolickiej organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
» Prawie 80 dzieci z ubogich rodzin chrześcijańskich i muzułmańskich wzięło udział w obozie letnim, zorganizowanym przez katolicki Ośrodek Rozwoju Humanistycznego w Faisalabadzie w środkowo-wschodnim Pakistanie. W pomieszczeniach dwóch szkół katolickich przebywało 63 małych chrześcijan i 15 wyznawców islamu, pochodzących z różnych części pakistańskiego Pendżabu.
» Niemiecki teolog Albert Biesinger z Tybingi uważa, że przemoc słowna na boiskach piłkarskich jest zbyt łagodnie traktowana przez sędziów piłkarskich. Jego zdaniem nie do pomyślenia jest to, że bez konsekwencji pozostała ciężka obraza francuskiego piłkarza Zidane, jakiej dopuścił się podczas finałowego meczu Piłkarskich Mistrzostw Świata włoski zawodnik Marco Materazzi. – Cios w Materazziego był wybrykiem Francuza, ale równie niewłaściwe były obraźliwe ataki słowne Włocha – stwierdził.
» Ekumeniczna wspólnota w Taizé w czasie wakacji przeżywa prawdziwe oblężenie. W tygodniowych rekolekcjach uczestniczy obecnie ponad 3 tys. młodych ludzi z 70 krajów świata. Większość stanowią Europejczycy.