Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» W dniach 1-2 lipca odbyła się 69. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wśród jej uczestników byli m.in. nauczyciele z rejonu włocławskiego i lipnowskiego. » 1 lipca w Lubiczu miała miejsce kolejna plenerowa impreza integracyjna dla niepełnosprawnych pt. Święto Strachów Polnych zorganizowana przez GOPS w Lubiczu. Jej uczestnikami...

» W dniach 1-2 lipca odbyła się 69. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wśród jej uczestników byli m.in. nauczyciele z rejonu włocławskiego i lipnowskiego.

» 1 lipca w Lubiczu miała miejsce kolejna plenerowa impreza integracyjna dla niepełnosprawnych pt. „Święto Strachów Polnych” – zorganizowana przez GOPS w Lubiczu. Jej uczestnikami byli niepełnosprawni z gminy Lubicz, Czernikowa, Łubianki, a także członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kowalewa Pomorskiego. Obecni byli przedstawiciele władz gminnych i samorządowych. Dzieci brały udział w zabawach i konkursach z nagrodami; nie zabrakło solidnego poczęstunku. O zmroku odbył się pokaz sztucznych ogni.

» 12 lipca w parku miejskim w Kowalu wystąpił Polonijny Zespół Folklorystyczny „Spotkanie” z Belgii. Publiczność usłyszała ludowe pieśni, oklaskiwała wykonanie tańców z różnych regionów Polski. W skład „Spotkania” (rok założenia 1973) wchodzi 16 tancerek, 12 tancerzy, siedmiu muzyków i ośmioosobowy chór. Zespół wielokrotnie brał udział w przeglądach i festiwalach folklorystycznych w krajach Europy. W Polsce koncertował w Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Lubrańcu i Włocławku.

» Od wielu lat diecezja włocławska organizuje podczas wakacji oazy dla chorych i niepełnosprawnych. W tym roku Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej przy współpracy z Caritas Diecezji Włocławskiej oraz parafian diecezji przygotował trzy turnusy rekolekcji oazowych. Pierwszy, koniński, odbył się w dniach 26 czerwca-8 lipca w Licheniu. Uczestniczyło w nim prawie 50 osób, tak samo jak w turnusie drugim, trwającym od 10 do 20 lipca. Bezinteresowną pomocą służyło chorym i niepełnosprawnym 36 wolontariuszy i pięciu alumnów włocławskiego WSD. Trzecia oaza odbyła się w dniach 5-17 lipca w Gdyni, wzięły w niej udział osoby, które ze względów zdrowotnych powinny przebywać blisko morza. Opiekę nad nimi sprawowało 40 wolontariuszy i 11 alumnów.

» Wieczorami 14 i 15 lipca w ciechocińskim parku Zdrojowym w koncercie „Najpiękniejsze melodie świata” wystąpili soliści scen operowych. W sobotę w muszli koncertowej śpiewali tenorzy: Kałudi Kałudow, Paweł Skałuba, Dariusz Stachura, Tadeusz Szlenkier i Adam Zdunikowski, zaś w niedzielę melomani słuchali arii w wykonaniu duetów: Grażyny Brodzińskiej i Dariusza Stachury oraz Iwony Hossy i Adama Zdunikowskiego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki