Logo Przewdonik Katolicki

Więcej niż gadżet

Magdalena Guziak-Nowak
Fot.

Nawet gazety katolickie ulegają gadżetomanii. Tyle że w przeciwieństwie do innych, nie raczą czytelników darmowymi programami na CD, książkami kucharskimi ani tanimi kosmetykami.


 

Do „Przewodnika Katolickiego” nr 50/2010 po raz drugi została dołączona wkładka z adresami biblijnymi na każdy dzień. To zaproszenie, aby przeczytać Pismo Święte w jeden rok. Warto z niego skorzystać przynajmniej z dwóch powodów.

 

Filar kultury

Pięcioksiąg Mojżeszowy, Septuaginta, Exodus, Psałterz Floriański i tajemnicze skróty: Pnp, 1 Tes, 2 Tes, Ap – czym są i co oznaczają? Warto sobie przypomnieć może trochę zakurzoną wiedzę o jednym z najważniejszych źródeł naszej kultury. Najstarsze fragmenty Starego Testamentu powstały ok. X w. p.n.e. Największa część Nowego Testamentu została zredagowana w I w. Choć historyczność Pisma Świętego ciągle jest sprawą kontrowersyjną i historycy spierają się o prawdziwość opisywanych w niej wydarzeń, z Biblii do dziś czerpią malarze, pisarze i muzycy. Symbole i przysłowia, do których codziennie się odwołujemy, mają swoje źródło również w Biblii.

 

Słowo życia

Biblia, oprócz tego, że jest jednym z głównych filarów kultury europejskiej, dla katolików powinna być przewodnikiem po ścieżkach wiary i kompasem, zwierciadłem, w którym przeglądamy nasze sumienie. To 73 księgi natchnione przez samego Boga. To Pismo, które uczy nas Dziesięciu przykazań, modlitwy Pańskiej, to „dowód” na to, że Jezus Chrystus zostawił nam pamiątkę swej męki.

*

Wszystkich Czytelników, którzy nie nabyli „Przewodnika” z wkładką z adresami biblijnymi, a chcieliby przeczytać Pismo Święte w rok, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Z przyjemnością ją udostępnimy. Dane do kontaktu znajdą Państwo w stopce redakcyjnej na stronie 8 dodatku diecezjalnego.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki