Logo Przewdonik Katolicki

Realne zagrożenie

Małgorzata Bilska
il. A. Robakowska/PK

Rozmowa z Bogusławem Chrabotą - redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”; dziennikarz, prawnik, politolog i pisarz

W środę 10 lutego odbyła się akcja „Media bez wyboru”. Grupa Gremi Media S.A., do której należy „Rzeczpospolita”, podpisała list otwarty mediów do rządu i liderów partii politycznych, biorąc udział w proteście przeciwko opodatkowaniu reklam. Według sygnatariuszy podatek wpłynie na jakość treści i pluralizm mediów. Dlaczego reakcja była aż tak dramatyczna?
– Rozmawia się z mocnymi. Tymi, którzy przebiją się z informacją. Nasz protest miał taki cel. Nie był protestem agresywnym. Polegał na samoograniczeniu, limitacji dostępu do treści. Był również solidarny. Podpisaliśmy wspólny list. Nie dało się inaczej, by być zauważonym przez konsumentów treści medialnych, władzę i światową opinię publiczną. Efekt? Rząd zrozumiał, że jesteśmy silni, i od razu przystąpił do rozmów. Właśnie trwają i są merytoryczne. Wątpię, by do nich tak szybko doszło, gdyby nie skala naszego protestu.


PK-8.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 8/2021, na stronie dostępna od 24.03.2021

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki