Logo Przewdonik Katolicki

Czy musimy się nienawidzić?

Michał Szułdrzyński
fot. Magdalena Bartkiewicz

Pytanie jednak, jak po ponad siedmiu dekadach, które upłynęły od wojny, ułożyć sobie wzajemne relacje. Czy ma je zdominować historia i rachunki krzywd? 

Gdyby przybysz z kosmosu odwiedził nasz kraj i zaczął czytać wyłącznie prawicowe media, a także wypowiedzi znanych prawicowych polityków, komentatorów czy innych osób kształtujących opinię publiczną, musiałby stwierdzić, że Polska znajduje się w stanie wojny z Niemcami lub że przynajmniej relacje między tymi krajami są tak napięte, że wojna lada chwila wybuchnie. 
Wyczytałby, że wszystko, co robią Niemcy, jest dla Polski złe i niebezpieczne, Berlin wykupił polskie media, by prać mózgi Polaków i jeszcze mocniej utrzymywać nad nimi kontrolę. Dowiedziałby się, że II wojna wcale się nie skończyła, podbój i kolonizacja Polski trwa, a czego władze w Berlinie nie są w stanie same narzucić polskiemu rządowi, robią to za pośrednictwem Brukseli. W takim ujęciu cała Unia Europejska jest narzędziem niemieckiej dominacji i właściwie nie wiadomo, dlaczego jeszcze jesteśmy jej członkami, skoro powoduje to wyłącznie ucisk i demoralizację. 

PK-8.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 8/2021, na stronie dostępna od 24.03.2021

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki