Logo Przewdonik Katolicki

Polityczne przebieranki

Piotr Zaręba
fot. Magdalena Bartkiewicz

Wizja rozpoczęcia wszystkiego od nowa w formie ruchu to utopia. Ruchy tworzą się samorzutnie, w związku z różnymi sprawami, i akurat Polacy nie mają do nich dobrej ręki.

Rafał Trzaskowski zapowiedział tworzenie ruchu Nowej Solidarności. Od razu zaprotestowało kilku działaczy dawnego związku o tej nazwie, dziś związanych z prawicą. Ich zdaniem nie ma on do tej nazwy prawa. Ale po kolei.
Po przegranej stronie trwają burzliwe obrachunki. Zaczynając od celebrytów, pisarka Maria Nurowska chce opluć Szymona Hołownię (bo powinien mocniej poprzeć, a najlepiej wcale nie startować). Aktorka Krystyna Janda straciła wspólny język „z tym narodem”, a uczony Tadeusz Gadacz pisze coś o winie „Kurskiego i wiejskich buraków” i wybiera się na emigrację wewnętrzną. W internecie fruwają obelgi pod adresem starszej i gorzej wykształconej części Polaków, a wielu serio rozważa bojkot Podkarpacia albo niekupowanie towarów wytworzonych przez polskich rolników.
PK-30.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 30/2020, na stronie dostępna od 23.08.2020

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki