Logo Przewdonik Katolicki

Żadnego pojednania nie będzie

Michał Szułdrzyński
fot. Magdalena Bartkiewicz

Polityka dla Jarosława Kaczyńskiego to spór dobra i zła, gdzie my jesteśmy dobrzy, a oni są źli, my jesteśmy patriotami, a oni są zagrożeniem dla narodu polskiego.

Z pewną ostrożnością, ale jednak sporą nadzieją przyjąłem zapowiedzi wielu polityków po wyborach, zapowiadające podjęcie prób odbudowy wspólnoty w podzielonej kampanią Polsce. Prezydent Andrzej Duda, ale także jego żona i córka złożyli takie deklaracje podczas wieczoru wyborczego. Kilku innych polityków (np. Jarosław Gowin) przekonywało, że w kampanii padło sporo niepotrzebnych słów i dziś ważnym zadaniem stojącym przed partią rządzącą jest złożenie jakiejś ofert tym, którzy nie głosowali na PiS.
Jednak by do tego doszło, należałoby trochę zmienić polską politykę. Sporo tu zależy od tego, jaki model opozycyjności przyjmie Platforma, PSL czy Lewica. Ale najwięcej zależy od kierownictwa PiS. Dlatego też z wielką uwagą wysłuchałem wywiadu, jaki w powyborczą niedzielę udzielił Polskiemu Radiu Jarosław Kaczyński. Niestety, żadnego pojednawczego tonu tam nie znalazłem.
PK-30.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 30/2020, na stronie dostępna od 23.08.2020

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki