Logo Przewdonik Katolicki

Radość małych kroków

Kamila Tobolska
FOT. ROBERT WOŹNIAK. Starsze dziewczęta razem z wychowawczyniami urządziły w swojej jadalni małe przyjęcie.

‒ Tę pracę trzeba kochać. Nie da się inaczej – przyznają siostry. Dzięki temu ich niepełnosprawne dzieci czują się tu jak w domu. To po prostu „Nasz dom”.

Tego miejsca nie można było nazwać inaczej. W niewielkich Gębicach leżących w północnej Wielkopolsce nieopodal Czarnkowa, siostry felicjanki stworzyły dla swoich wychowanków prawdziwy dom. Wydzielone są w nim kameralne, kilkupokojowe mieszkania z jadalnią i aneksem kuchennym. Dziećmi zajmuje się nie tylko kilkanaście przygotowanych do opieki nad osobami niepełnosprawnymi sióstr, ale także ekipa wykwalifikowanych współpracowników. Oficjalnie miejsce to nosi nazwę Zespół Placówek Oświatowych „Nasz Dom”, a w jego skład wchodzą ośrodek pedagogiczno-rehabilitacyjny oraz ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy. W tym drugim przebywają dzieci z głęboką niepełnosprawnością umysłową. W sąsiedztwie domu znajduje się też szkoła specjalna.

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 28/2017, na stronie dostępna od 26.07.2017

Komentarze

Zostaw wiadomość

Przepisz poniższe liczby:
 Security code
----

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki