Logo Przewdonik Katolicki

Nie pić dla innych

Hubert Ossowski
fot. Wojciech Pacewicz/PAP

Pijemy coraz więcej i częściej. Sięgamy po alkohol, by poradzić sobie ze stresem i swoimi emocjami. W czasach gdy wszystko jest na wyciągnięcie ręki, powstrzymanie się od alkoholu wydaje się trudnym zadaniem.

Dla Michała jest to proces, który trwa od kilkunastu lat. To wtedy zdecydował się rozpocząć sierpniową abstynencję. W tym okresie nie spożywa alkoholu, by swoje wyrzeczenie ofiarować w intencji tych, którzy nie radzą sobie z chorobą alkoholową. – Mam przed oczami i w sercu kilka osób, które gdzieś spotykam, a które gorzej radzą sobie w walce z uzależnieniem – opowiada. – Widuję je i tak właściwie to trudno im po ludzku pomóc. Wierzę, że ofiarowanie czegoś, w różnych intencjach, Panu Jezusowi ma taką samą wartość jak modlitwa. Abstynencję można ofiarować w intencji tych osób, które wolności wyboru nie mają lub w alkoholu znajdują sposób na rozwiązywanie trudności. Wierzę, że pomoc dla nich jest możliwa poprzez Bożą łaskę.

PK-31-1.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 31/2020, na stronie dostępna od 26.08.2020

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki