Logo Przewdonik Katolicki

Nowe przeboje i stare hity

Joanna Mazur
fot. Marianna Kretowicz

Rozmowa o małżeńskich kryzysach i komunikacji z Moniką i Marcinem Gomułkami prowadzącymi Kurs Małżeński Alpha online

Jesteście obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych par działających na rzecz promowania idei małżeństwa. Dlaczego podjęliście się tego tematu? 
MARCIN: – „Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, który się źle mają”. To była proza życia. Zdaliśmy sobie sprawę, że nie potrafimy budować dobrej relacji, nie umiemy się ze sobą komunikować. Nasz związek od początku nie układał się tak, jakbyśmy chcieli, dlatego zaczęliśmy szukać pomocy. Dopiero z czasem zdaliśmy sobie sprawę, że małżeństwo, aby było szczęśliwe, potrzebuje sporego zaangażowania i wysiłku w budowanie relacji.
MONIKA: – Kiedy zaczęliśmy czytać i uczyć się o komunikacji, rosło w nas pragnienie, aby nasz związek i to, co już wiemy, służyło także innym małżeństwom. Jest to wielkie błogosławieństwo, bo przez to, że uczymy się, jak powinna wyglądać relacja małżeńska, by pomagać innym – to my najbardziej korzystamy i wzrastamy w naszym związku.
MARCIN: – Każdy, kto przeżywa świadomie relację z Bogiem, odkrywa, jak wiele rzeczy jest jeszcze nieuzdrowionych, nieoczyszczonych i nieprzepracowanych. W końcu Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. I prawda o nas wyzwala, chociaż nas konfrontuje.

PK-14.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 14/2021, na stronie dostępna od 12.05.2021

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki