Logo Przewdonik Katolicki

Pielgrzymki „na apostoła”

Agata Bobryk

Nie biorą ze sobą pieniędzy, zapasu jedzenia, a czasem nawet telefonów komórkowych. Pielgrzymując po Polsce lub Europie, przeżywają własną szkołę zawierzenia.

Dla Marcina najważniejsze są spotkania. To dla nich w tym roku ponownie bierze udział w pielgrzymce „Droga Abrahama”. Razem z innymi mężczyznami chodzi od wioski do wioski, prosząc o kubek kawy, nocleg czy możliwość przeczekania deszczu. Otrzymuje dużo więcej – rozmowę i wspólną modlitwę.

Emilia jest na drugim roku studiów, gdy w 2017 r. trafia na rekolekcje autostopowe wspólnoty „Piękne Stopy”. Najpierw weekendowa formacja – modlitwa, konferencje, praktyczne warsztaty i dobieranie się w pary lub w trójki, a potem wyjazd w świat. Ona i jej towarzysze piszą na kartonie kierunek „Tam gdzie ty”. Bez pieniędzy i jedzenia jadą w najniezwyklejszą podróż w życiu Emilii.
Trzy lata wcześniej Ula, wówczas studentka malarstwa, też chce jechać z Pięknymi Stopami, ale niestety żaden z terminów jej nie pasuje. Ula już wcześniej jeździła autostopem, teraz jednak po swoim nawróceniu chce zrobić to inaczej – nie jechać sama, lecz z Panem Bogiem. Decyzję o tym, żeby ruszyć w podróż do Portugalii bez pieniędzy, zawierzając jedynie Bogu, podejmuje bardzo długo. Bo czy takie pielgrzymowanie nie jest wystawianiem Go na próbę?

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 32/2019, na stronie dostępna od 03.09.2019

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki