Logo Przewdonik Katolicki

 Kto powstrzyma Kreml

Maria Przełomiec
FOT. ALEKSANDER NEMONOV/AFP/EAST NEWS

Władimir Putin oznajmił, że wojna z Ukrainą będzie trwała dopóty, dopóki w Kijowie przy władzy pozostaje obecna ekipa. Powstrzymać Kreml może tylko zdecydowania reakcja Zachodu. A tej na razie brak.

Na początek jedna istotna uwaga: incydent w Zatoce Kerczeńskiej na pewno nie był ukraińską prowokacją, jak przekonują rosyjskie media i politycy. Po pierwsze, analiza danych radiolokacyjnych wykazała, że Rosjanie staranowali ukraiński holownik na międzynarodowych wodach Morza Czarnego. Po drugie, jeszcze na kilka dni przed całym wydarzeniem w głównych programach publicystycznych rosyjskiej telewizji nasiliła się krytyka „prowokacyjnych” działań Kijowa. I tak np. 22 listopada płk Igor Korotczenko porównał ukraińskie władze do małpy w poszarpanych szarawarach z granatem w łapie, twierdząc, że prezydent Poroszenko zdecyduje się na każdy atak, byleby tylko nie dopuścić do zapowiedzianych na koniec marca wyborów prezydenckich. 

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 49/2018, na stronie dostępna od 19.12.2018

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki