Logo Przewdonik Katolicki

Przeciw procentom na stacjach

Anna Druś
fot. Artur Kozlov/Getty Images

W sprawie zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych możliwa jest zaskakująca, ponadpartyjna koalicja. Gdyby wszedł w życie, miałby raczej działanie edukacyjne, ale nie przełożyłby się na obniżenie konsumpcji.

Uważam, że alkohol w ogóle nie powinien być sprzedawany na stacji benzynowej. Będę przekonywała do tego kolegów i koleżanki z rządu. Skutki leczenia osób, które nadużywają alkoholu, obciążają wszystkich podatników” – gdy słowa te wypowiedziała na antenie jednej z radiostacji minister zdrowia Izabela Leszczyna z KO, w internecie zawrzało. Natychmiast zaczęły mnożyć się najpierw internetowe, a potem profesjonalne sondaże dotyczące tego, czy pomysł ten spodoba się społeczeństwu. Jeden z polityków dzisiejszej opozycji założył nawet, że pomysł z pewnością nie spodoba się większości Polaków, bo napisał na portalu X, że „Tusk chce wam zabronić alkoholu na stacjach. Tylko informuję”. Szybko okazało się jednak, że pomysł ma tyle samo zwolenników, co przeciwników i popierają go nawet przedstawiciele jego własnej partii.
 

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 19/2024, na stronie dostępna od 30.05.2024

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki