Logo Przewdonik Katolicki

Zaufaj Bogu i odpuść

Anna Druś
Rybacy | fot. Monika Górska

O przełamywaniu nieufności do Boga, zawiedzionym zaufaniu i odpuszczaniu wtedy, gdy czujemy się kochani. Rozmowa z Moniką Górską.

Czytając Twoją najnowszą książkę, czyli drugą część po ubiegłorocznej Zaufaj – znów miałam wrażenie, że lekcji zaufania do Siebie Pan Bóg najchętniej udziela nam… w podróży. Mnóstwo sytuacji, które opisujesz, działo się przecież daleko od domu, gdy byłaś zdana na zaufanie Panu Bogu.
– Coś w tym jest! Mam wrażenie, że nasz Najlepszy Ojciec mówi do każdego swojego dziecka takim językiem, w jakim będzie w stanie Go zrozumieć. Tak było u mnie. Wiedział, że do mnie trafi przez słowo i piękno. I teraz, po napisaniu już dwóch tomów z Trylogii Zaufania – jak nazywam swoje książki – wyraźnie widzę, że to był Jego sposób na mnie. Chciał mi opowiedzieć o Sobie, swojej miłości w taki sposób, żeby to do mnie dotarło. Zrobił to, jak to On, subtelnie i dyskretnie. Myślałam, że to ja piszę te książki, a teraz odkrywam, że to te książki pisały mnie. Jak gdyby nigdy nic, zaprosił mnie w podróż życia. Najpierw na Jamną, do sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. A potem do Ziemi Świętej, żebym mogła pójść śladami Jezusa i o tym opowiedzieć.

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 13/2024, na stronie dostępna od 25.04.2024

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki