Logo Przewdonik Katolicki

Młodzi w sieci, rodzice w tyle

Agnieszka Pioch-Sławomirska
fot. Jordi Salas/Getty Images

Nastolatkowie spędzają coraz więcej czasu w internecie – i nikogo to już chyba nie dziwi. Ale coraz wyraźniej widać, że rodzice za nimi nie nadążają: nie mają świadomości, ile godzin spędzają ich dzieci w sieci i z jakimi zagrożeniami się tam spotykają.

Polski nastolatek wpatrywał się w 2020 r. w ekran komputera lub smartfon około 12 godzin na dobę – częściowo z powodu zdalnych lekcji, jednak czas spędzany online przez młodzież rośnie od wielu lat – wynika z najnowszej edycji badania „Nastolatki 3.0”. Od 2014 r. co dwa lata NASK – Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy prowadzi ogólnopolskie badanie dotyczące praktyk, postaw i opinii wobec internetu wśród nastolatków. Ta regularność i powtarzalność badań pozwala rozumieć i analizować długofalowe trendy. Dodajmy, że od 2018 r. badaniem objęci są także rodzice uczniów, co umożliwia zestawienie opinii młodych i dorosłych. Co o swojej obecności w sieci mówią sami nastolatkowie, a jak widzą to ich rodzice?

PK-42.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 42/2021, na stronie dostępna od 24.11.2021

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki