Logo Przewdonik Katolicki

Rzecznik postępu społecznego

Michał Szułdrzyński
fot. Magdalena Bartkiewicz

Może się to okazać najważniejsze głosowanie, ponieważ podział w sprawie wyboru rzecznika układa się inaczej niż podział na koalicję rządzącą i opozycję.

Choć głównym tematem politycznym po przejściu trzeciej fali koronawirusa miał być Polski Ład, wygląda na to, że stanie się nim wybór rzecznika praw obywatelskich. Na posiedzeniu Sejmu 15 sierpnia posłowie zdecydują, czy praw człowieka strzec będzie prof. Marek Wiącek, czy senator Lida Staroń.
Powodem nie tylko jest to, że po trzech kwartałach istnieje realna szansa na to, by wyrwać się z klinczu wokół obsady tego stanowiska. Może się to okazać najważniejsze głosowanie, ponieważ podział w sprawie wyboru rzecznika układa się inaczej niż podział na koalicję rządzącą i opozycję. Pod kandydaturą Marka Wiącka podpisały się nie tylko wszystkie kluby opozycyjne prócz Konfederacji, ale też członkowie klubu PiS – w tym czterech posłów Porozumienia i sam Jarosław Gowin.

ewydanie-PK-23.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 23/2021, na stronie dostępna od 15.07.2021

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki