Logo Przewdonik Katolicki

Nie dajmy się kupić

Tomasz Królak
fot. Magdalena Bartkiewicz

Tę solidarność można i powinno się okazać. Jak? Po prosto nie robiąc zakupów w dniu świętym.

A już wydawało się, że z handlem w niedzielę sprawa jest opanowana. Wydawało się, najbardziej zaciekli przeciwnicy zakazu świątecznego nieco odpuścili i, złorzecząc pod nosem, zaczęli się do wprowadzonych przed rokiem obostrzeń przyzwyczajać. Wydawało się, że miłośnicy niedzielnych zakupów zrozumieli, że mogą zrobić je w którymś z sześciu pozostałych dni tygodnia, a nawet codziennie.
Ale „Polak potrafi”: chęć zysku nie ma granic, a „przedsiębiorczy” rodacy zawsze znajdą sposób, by ominąć ustawę i handel w niedzielę jednak zorganizować. Okazało się też, że żyje wśród nas całkiem liczna rzesza tych, dla których ograniczenie handlu w niedziele jest zamachem na wolność człowieka, pogwałceniem praw jednostki oraz – co także jest czystą bzdurą – zaprzeczeniem zachodnioeuropejskich standardów. Niestety, te szkodliwe poglądy znów dały o sobie znać, bo oto wiele sieci sklepów wielkopowierzchniowych otrzymało status placówek pocztowych na podstawie umowy o współpracy z kontrolowaną przez PKN Orlen firmą „Ruch”. Przypomniał o tym abp Skworc w przesłaniu społecznym podczas pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich.

ewydanie-PK-23.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 23/2021, na stronie dostępna od 15.07.2021

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki