Logo Przewdonik Katolicki

Baruch HaSzem!

Natalia Budzyńska
fot. Unsplash

Przenoszę się do Jerozolimy, oglądając najnowszy sezon ulubionego izraelskiego serialu Shtisel. Opowiada o codzienności Żydów ortodoksyjnych, społeczności charedim, zamieszkujących jedną z jerozolimskich dzielnic. Lubię słuchać języka hebrajskiego, lubię sposób pokazania w Shtiselu codziennych problemów, a najbardziej lubię to, że przypomina mi, żeby za wszystko dziękować Bogu. Baruch HaSzem!

Rok temu byłam przekonana, że pandemia skończy się bardzo szybko. Czytając Dżumę Camusa, myślałam, że jesteśmy w takiej właśnie sytuacji, jak ta opisana, ale szybko przestało mi się to zgadzać. Stało się to wtedy, gdy będąc w całkowitym lockdownie, doszłam do momentu, kiedy w Oranie ludzie jednak spotykali się i bawili w knajpach, a do tego upłynął niemal rok od pierwszego przypadku. Jak to niemal rok? Jak to w kawiarniach? Jak to bawili się, kiedy sąsiedzi umierali? W kwietniu 2020 r. brzmiało mi to zupełnie nieprawdziwie. Dzisiaj jest inaczej, wszystko jest możliwe i nic nie jest pewne.

PK-14.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 14/2021, na stronie dostępna od 12.05.2021

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki